NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 30.09. | 18:00   /    FC Zbrojovka Brno - FK Varnsdorf

Matěj Kotiš: Zimní příprava? ...

Matěj Kotiš: Zimní příprava? To je opravdu pěkný mordor

„Co se týče mé osoby, byly tam lehké námluvy a oťukávání. Nic konkrétního."

Na první trénink v rámci zimní přípravy dorazil s kompletně zarostlou tváří. Ale tradičně mu nechyběla dobrá nálada. Varnsdorfský kapitán Matěj Kotiš si pochvaluje, že u týmu zůstal trenér Zdenko Frťala. „On je hlavním motorem týmu, je to takový trenér táta," pravil osmadvacetiletý záložník klubu ze severu Čech.

V pondělí jste zahájili zimní přípravu na jarní část Fotbalové národní ligy. Jak prožíváte tuto část fotbalového života?
Tak jako každý fotbalista. Zimní příprava je pěkný mordor. Navíc je opravdu pěkně dlouhá. K fotbalu to ale patří. Je dobré, že nám přeje počasí
a není žádný sníh ani velké mrazy.

Prozatím neodešel z vašeho týmu nikdo, kdo patřil k podzimním stavebním pilířům celé sestavy. To je pro jarní boje dobrá zpráva, ne?
Určitě. Odešli pouze hráči, kteří tak pravidelně nehráli. Mrzí mne odchod Končala, chybí nám ryzí levonohý fotbalista. Je ale dobře, že kostra týmu zůstala celá. Pro některé jednotlivce je ale velká škoda, že alespoň na někoho nepřišla nabídka z ligového týmu.

Jak hodně je pro vás důležité, že u týmu zůstal trenér Zdenko Frťala?
On je hlavním motorem celého týmu. Kdyby v této fázi sezóny odešel, tak by nás to citelně poznamenalo. Pan Frťala je takový trenér táta. Je společenský a kamarádský. A to je pro nás všechny opravdu velmi důležité.

Už na konci roku 2013 přišlo právě od trenéra Frťaly zpestření v rámci tréninku v bublinách. Jak se vám tato akce líbila?
Víme, že nás čeká další překvapení na soustředění. Ale
do světa to vypustit nemohu (smích). Trénink v bublinách byla opravdu zábava. Také to beru jako moderní formu kondičního cvičení. V tak malém prostoru se hodně špatně dýchalo, člověk byl okamžitě zpocený. Bylo to velmi zajímavé zpestření.

Šéf klubu Vlastimil Gabriel prohlásil, že kolem vás krouží ligové kluby, ale není to zatím nic vážného. Můžete nám prozradit více?
Nemám problém být upřímný. Nemám agenta a nikdo mi ani nevolal. Takové záležitosti probírám s panem Gabrielem. On mi řekl, že tam byly ze strany jiných klubů lehké námluvy a jakési oťukávání. To je vše.

A kdyby přišla nějaká opravdu zajímavá nabídka, jak byste reagoval?
To záleží na mnoha faktorech. Kdyby se ozval Liberec nebo Jablonec, byla by to paráda. Jsou to kluby, co preferují technický fotbal, který mi sedí. A navíc to není daleko.
Co bych dělal třeba v kádru Bohemians nebo Ostravě? Zaprvé to je daleko a za druhé tyto týmy sází spíše na bojovný styl. Na druhou stranu, mně bude brzy 29 let, takže už nejsem nejmladší.

zdroj: Děčínský deník