NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 27.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Dukla Praha

"U19" nepřehrála Arsenal

FK Varnsdorf U19  -  Arsenal Česká Lípa U19  0:1 (0:0)

Hráno na UMT v Heřmanicích, s přehledem odpískal rozhodčí Šimoník.

Branka:   Mitáč (55.)

Sestava:  Krajčovič (46. Vosecký) - Šolín (46. Kučera), Devátý, Čurgali, Černohorský - Šiška, Hauer - Smejkal, Spáčil, Neumann - Herejk.

Trenér Pavel Hradiský: "Ke konci našeho soustředění jsme sehráli přípravný zápas s naším tradičním soupeřem. Snažili jsme se tvořit hru, využívat nacvičené kombinace a hrát hodně konstruktivně. Po celý zápas se nám hra v poli celkem dařila, ale do koncovky jsme se moc nedostávali. Naopak soupeř využil jeden ze svých nebezpečných brejků a dovedl zápas do vítězného konce. Utkání přes nepříznívý konečný výsledek múžu hodnotit kladně, dnes jsme se utkali s velmi dobrým soupeřem, na němž bylo znát, že za něj hrála řada hráčů z naší sedmnáctky a jeho dnešní výkon byl tak na velmi slušné úrovni."

Záložník Pavel Hauer: "Z našeho výkonu ze zápasu mám smíšené pocity. První půle byla docela z naší strany solidní, ale v té druhé už nám docházely síly. Asi se projevila únava ze soustředění. To nás ale neomlouvá."

Útočník Kryštof Herejk: "Dnešní zápas jsme myslím trochu podcenili, od začátku jsme si chtěli zkusit presing a vysoké napadáni. Českolipáci hráli ze zadu na brejky, a i když byli velikostně menší, prohrávali jsme osobní souboje. První poločas jsme měli nějaké akce, které jsme neproměnili. Na tréninku jsme si trénovali standartky a v zápase jsme jich několik měli, ale také z nich jsme vyšli bohužel naprázdno."

Záložník Michal Smejkal: "Dnešní zápas jsme sehráli s Českou Lípou, která hraje krajský přebor. První poločas se hrála celkem vyrovnaná partie a myslím si, že z velké části jsme byli i lepší. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že udržíme nastavené tempo, ale s časem přicházela únava. Do vyložených situací jsme se nedostávali i z důvodu výborného výkonu brankáře Kloudy. Inkasovali jsme branku z brejku po chybě ve středu hřiště. Utkání bylo vyrovnané, ale vítězství se přiklonilo k České Lípě."

Ohlasy z tábora České Lípy od některých hráčů, kteří se připravují a hrají za naší U17:

Petr Pažout: "Tak dnešní zápas byl podle mne z obou stran kvalitní, na obou stranách byly šance a potom ještě neproměněna penalta Lípy, ale i to se stane. Ale rozhodně výbornej zápas, hra šla nahoru, dolů, oba týmy občas výborné akce.. Mně se zápas líbil a nakonec se z výhry radovala možná i trošku zaslouženě za jeji bojovnost Lípa."

Jakub Urban: "Zápas se odehrával v rychlém tempu a v první půli byl Varnsdorf lepší v kombinaci a dostával se do útočných šancí, které jsme odvraceli buďto díky obraně nebo díky dobrým zákrokům Patrika Kloudy, kterého jsme měli půjčeného na zápas, jelikož náš golman byl nemocný. Snažili jsme se hrát v bloku a rychlými protiútoky skórovat. Dokonce jsme si vybojovali i penaltu, ale tu jsem bohužel neproměnil. V druhém poločase jsme zkvalitnili kombinační hru a více jsme se dostávali do útočných šancí a dokázali jsme tyto šance proměnit. Dali jsme gól na 1:0 a snažili jsme se hrát dál útočný fotbal. Chvílema to bylo dost nahoru a dolu. Obvzvláštně nebezpečné a těžko bránitelné byi rohy Varnsdorfu, které jsme naštěstí ubránili a po bojovném výkonu zvítězili."

3.SK Líšeň8
8.FA Jablonec3
9.Povltavská FA3
13.SK Střešovice 19110