NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 25.11. | 13:30   /    FC MAS Táborsko - FK Varnsdorf

Cirda na FNLiga.cz

Petr Zieris: Moje priorita je odvádět co nejlepší výkony ve Varnsdorfu

Petr Zieris prodělal dlouhodobé zranění, už na konci podzimní části však nastoupil do několika utkání a nyní se i se zbytkem týmu připravuje na druhou polovinu soutěže. Varnsdorfu půjde v jarní části o hodně a to dobře ví i severočeský obránce, který poskytl rozhovor o tom, jakým způsobem probíhá zimní příprava.

V zimní přípravě jste zatím absolvovali sedm utkání, z nichž jste ve třech zvítězili a ve dvou remizovali. Jak své výsledky hodnotíte?

Každé vítězství je cenné, i když je to jen příprava. Je to povzbuzení do další dřiny, která je v zimě vždycky a všude nutností.

Do začátku ligy zbývá ještě měsíc, jak probíhá příprava? Začíná se postupně stupňovat tempo tréninků?

Příprava probíhá tak, že máme dvoufázové tréninky, kde se střídá posilovna, běhání, K2, fitbox, TRX, hřiště a další. Trenér se nám snaží přípravu hodně zpestřit. Jsou různé možnosti, jak nabrat fyzičku, než jen běháním po ovále, což je pro všechny asi nejméně oblíbená disciplína.

V týmu se objevily nové tváře. Kdo ve Varnsdorfu zůstane a kdo naopak odešel?
Opustili nás Matěj Končal, David Šraga, Pepa Just a Kuba Synek. Zpět z hostování se vrátil Láďa Martan a zatím přišel Radim Jurča. Uvidíme, jestli je to všechno.

Narozen: 19.03.1989
Pozice: Obránce
Výška: 193 cm
Váha: 82 kg
Přezdívka: Cirda
Předchozí působiště: Hradec Králové, Náchod, Liberec

Neobdržel jste nějaké nabídky z Gambrinus ligy? Třeba z Liberce, odkud jste do Varnsdorfu přišel? Přeci jenom jste s týmem hodně vysoko a své kvality určitě máte...

Žádnou konkrétní nabídku jsem od jiného klubu nedostal. Moje priorita je odvádět co nejlepší výkony ve Varnsdorfu, kde mám platnou smlouvu a z toho se pak budou odvíjet další kroky v kariéře.

Vy osobně jste prožil vleklé zdravotní potíže s kolenem. Jak to nyní vypadá?

Bylo to zdlouhavé léčení, ale jsem rád, že koleno perfektně drží a dalo by se říci, že už o něm ani nevím. Konečně se mohu naplno věnovat tréninku a fotbalu samotnému. Snad jsem si zranění vybral a teď se mi budou dlouhou dobu vyhýbat.

S Varnsdorfem za sebou máte velmi úspěšný podzim. Na jaře na něj budete chtít zřejmě navázat. Zaměřujete se v přípravě na něco konkrétního, kde máte slabiny?

Na jakékoli fotbalové úrovni se dá vždy něco zlepšovat. I my se snažíme pracovat na slabších stránkách a postupně je zdokonalovat. Jak individuálně, tak samozřejmě i týmově. S kluky z kabiny se o tom mezi sebou hodně bavíme. Díky tomu, že máme skvělou partu, je práce daleko lehčí a zábavnější.

Kdyby se vám s Varnsdorfem podařilo postoupit do Gambrinus ligy, byl by to pro vás prozatímní kariérní vrchol?

Myslím si, že by to byl vrchol nejen pro mě, ale pro všechny lidi tady ve Varnsdorfu. Ale je to ještě všechno daleko, sezóna je dlouhá. My však budeme makat a na trávníku necháme všechno a nebudeme přemýšlet nad tím, co by kdyby. Půjdeme od zápasu k zápasu a budeme se snažit hrát naši hru, která láká diváky. Na konci ligy se uvidí, kam až jsme to dotáhli.

Teď trochu mimo kopanou. Jaké jsou vaše koníčky?

Miluji sport, takže všechno, kde se dá hýbat. S přítelkyní chodíme na procházky se psem. Rád si v klidu domova pustím filmy, nebo poslouchám hudbu.

Mnoho fotbalistů hraje na herních konzolích hry typu FIFY nebo NHL. Řadíte se mezi ně? Pokud ano, jaký je váš oblíbený tým, za který hrajete?

Musím se přiznat, že mě nikdy hraní her moc nechytilo. Raději si zajdu do kina na nový film nebo si poslechnu dobrou muziku. I když je pravda, že na soustředění si uděláme turnaj ve FIFA a já hraji za Arsenal.

Autor: FNLiga.cz