NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Sobota 16.02. | 15:00   /    FK Varnsdorf /UMT/ - Stap Vilémov

"U21" veze vítězství z Dukly

FK Dukla Praha U21  -  FK Varnsdorf U21   1:2 (0:1)

Rozhodčí:   Královec – Wilczek, Vlček

Branky:   61. Tetour – 26. Mikinič, 76. Černý

FK Dukla Praha:   Vávra – Kulikov, Ksandr, Brejcha, Vrkoč (64. Schindler), Gajecký (64. Toman), Bartůněk, Tetour, Preisler (75. Mazlouf), Begič, Vopat.

FK Varnsdorf:    Klouda - Vomáčka, Zieris, Čurgali, Grahovac - Černý (81. Spáčil), Polanský - Ruszó (63. Mpongo), Daníček, Mikinič - Halbich (85.Šiška).

Stoper Varnsdorfu Ladislav Čurgali: "Dnes jsme odehráli první jarní mistrovské utkání na půdě Dukly. Utkání bylo vyrovnané, ale nám se naštěstí podařilo vstřelit více gólů hlavně díky krásné střele Honzy Černého a chycení penalty Patrikem Kloudou. V prvním poločase jsme byli o něco lepší, měli jsme více šancí a soupeře jsme až na jednu šanci skoro do ničeho nepustili, v tom druhém se snažil soupeř vyrovnat, takže se snažil hrát ještě více dopředu. Na chvíli nás i zatlačil k naší brance, ale nepodařilo se mu žádnou šanci zakončit gólem. Myslím, že to pro diváky pěkné utkání."

Trenér Varnsdorfu Ivan Kopecký: "Máme radost z vítězství. Víme ale, že náš výkon nebyl v určitých fázích utkání optimální. Podstatné ale je, že se hráči výkonostně zlepšují. V 1 pol. jsme šli do vedení , kde dává po pěkné akci Vomáčky hlavou pohyblivý Mikinič na 1-0. Dukla nám dělala problémy rychlou kombinací, ale ve finální fázi ji chyběla přesnost, nebo vše vyřešil náš mladý brankář Klouda. Ve druhém poločase nás Dukla 20 min. přehrávala a zaslouženě vyrovnala na1-1. Za chvíli na to se trefuje po přihrávce Polanského krásnou střelou Jan Černý a dává rozhodující branku utkání. Poté nás hodně podržel brankář Klouda, který chytil penaltu. To byl důležitý okamžik, protože skóre se pak už do konce nezměnilo."

Trenér Dukly Jaroslav Hynek: "Na dnešní utkání jsme se hodně těšili. Náš tým přes zimu vznikl prakticky zcela nově. Už v přípravě se nám ukázalo, že se kluci teprve sehrávají a bylo to vidět i dnes, ale věříme, že se to bude postupně zlepšovat. V utkání jsme viděli velice kvalitní věci, jak u nás, tak u soupeře. Šancí na obou stranách bylo sice pomálu, ale když už k nějakým došlo, byly divácky pohledné. My jsme si vytvořili jednu silnou brankovou příležitost v prvním poločase, kdy Vojta Gajecký minul prázdnou bránu. Ve druhém poločase, kdy soupeř vedl 1:0 a stáhl se do obraného bloku, jsme měli větší problém se do zakončení dostat, přesto se nám podařilo vstřelit vyrovnávací gól. Poté byla odpískána na Patrika Tomana penalta, kterou jsme neproměnili, a to rozhodlo. Pokud takové šance jako je prázdná brána a penalta nedáme, nemůžeme na vítězství pomýšlet."

Komentář z oficiálního webu Juniorské ligy:

Varnsdorfští měli před startem utkání na svém kontě jen dvanáct bodů a každý další by se jim náramně hodil. Proto Severočeši začali nebojácně, hýřili aktivitou a výsledkem byly fauly, kterých se dopouštěli hráči Dukly. Po několika standardních situacích bylo před domácí brankou dusno, ale ještě neudeřilo. Naopak na druhé straně mohl na ofsajdové hranici odpovědět Preisler, jenže branku přestřelil.

Do vedení šel ve 26. minutě zaslouženě Varnsdorf. První střelu ještě Vávra dokázal vyrazit, na dorážku volného Tomáše Mikiniče byl už i on krátký. Přesná hlavička k tyči znamenala varnsdorfské vedení - 0:1. Ještě do přestávky ale mohlo být srovnáno. To by však musel Vojtěch Gajecký proměnit čistou gólovku a z malého vápna usměrnit míč do zcela prázdné branky. Domácí fotbalista v zakončení nepochopitelně zklamal.

Do druhého poločasu dravěji vstoupila Dukla a byla za to odměněna i vyrovnávací trefou. Několik střel ještě hosté zblokovali, akce Daniela Tetoura už ale byla gólová. Tetour si udělal ze soupeřů slalomové tyče a na vzdálenější tyč vyrovnal - 1:1. Nadále se hrál vyrovnaný fotbal, Severočeši však byli po výhře hladovější.

V 76. minutě musel krásný fotbalový moment Jana Černého nadchnout i domácí příznivce. Varnsdorfský hráč totiž na rohu vápna zpracoval míč a nádhernou střelou na zadní tyč nechytatelně propálil Vávru - 1:2. Přesto mohlo být záhy vyrovnáno. Sudí Královec nařídil za stažení pokutový kop, avšak ten Armin Begič zahodil. Klouda vystihl stranu a polovysokou střelu vyrazil. Domácí si již žádnou velkou šanci nevytvořili, naopak Mikinič s Halbichem mohli z brejků trestat. Nestalo se, a tak Varnsdorf slavil vybojované body.

Hráč utkání: Jan Černý (FK Varnsdorf)
Utkání Dukly s Varnsdorfem bylo určitě koukatelné, k vidění byla řada zajímavých okamžiků. Nedá se říci, že by některý z hráčů vyloženě vyčníval, ale přesto bychom hráčem utkání vybrali Jana Černého, jenž nadchl oskarovou střelou, která navíc byla vítězná.