NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 27.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Dukla Praha

Rudňa řekl pro FNLiga.cz

Pavlo Rudnytskyy se rozpovídal o přípravě i o dění na své rodné Ukrajině

Pavlo Rudnytskyy už třetí sezónu patří k velkým oporám varnsdorfského celku. Ofenzivní záložník má v dosavadním průběhu ligy na svém kontě čtyři góly a tři asistence. Společně se svým kádrem se připravuje na zahájení jarní části Fotbalové národní ligy, ve které bude chtít Varnsdorf pokračovat ve spanilé jízdě jako na podzim. Rudnickij se vyjádřil také k nepokojům v jeho rodné vlasti.

Zimní příprava se pomalu, ale jistě blíží do svého konce. Jak si myslíte, že jste ji s týmem zvládli?

Příprava byla hodně dlouhá a jsme určitě rádi, že již končí a s kluky už vyhlížíme začátek sezóny. Troufám si říci, že jsme všechny zápasy zvládli v pohodě a na ligu jsme se dostatečně připravili. Hlavní je však to, že jsme celou přípravu absolvovali v klidu a nikdo se vážněji nezranil.

Za dva týdny vás čeká ligové utkání v Českých Budějovicích, které na vás v tabulce ztrácí dva body. V zápase tedy půjde o hodně. Jak moc se na toto utkání těšíte?

Na zápas v Budějovicích se už všichni těšíme. Uvědomujeme si, že je to velmi důležitý zápas jak pro nás, tak i pro soupeře. Snad si při troše štěstí nějaký ten bodík odvezeme.

Tým: FK Varnsdorf
Narozen: 13.07.1988
Pozice: Záložník
Výška: 169 cm
Váha: 63 kg
Přezdívka: Rudňa
Předchozí působiště: Ústí nad Labem

Díky výbornému podzimu budete do druhé poloviny sezóny vstupovat jako jedni z favoritů. Cítíte nějaký tlak nebo dokonce zodpovědnost?

Jako favorité se rozhodně necítíme a žádný tlak na nás zatím není. Je to spíše naopak. Úspěchy nás stále více a více motivují a ženou nás něco dokázat. Strašně rádi bychom v letošní sezóně dokázali něco velkého a v tabulce se pokusíme umístit co nejvýše.

V loňské sezóně se o vás zajímala prvoligová Jihlava, kde jste byl i na testech. Rýsuje se něco podobného i letos?

To už je dávno. V Jihlavě to bohužel nevyšlo, ale to se prostě ve fotbale občas stává a já se soustředím na nynější angažmá. Z Gambrinus ligy mi zatím žádná konkrétní nabídka nepřišla, takže mi nic jiného ani nezbývá.

Pavlo, vy máte kořeny na Ukrajině. Odkud přesně pocházíte a jak dlouho pobýváte v České republice? Mohl byste porovnat život na Ukrajině a v Česku?

Na Ukrajině mám stále rodinu a kamarády. Narodil jsem se ve městě Brody, které se nachází v oblasti Lvovska. Je to asi dvakrát tak větší město než Varnsdorf. Do Česka jsem přišel přibližně před čtrnácti lety.

Zřejmě už tušíte, kam mířím. Určitě vám neuniklo dění v Kyjevě. Jak se k tomuto problému stavíte? Máte v rodné vlasti příbuzné, se kterými jste v kontaktu a mohl jste si s nimi psát o nynější situaci?

Dění v Kyjevě i na celé Ukrajině s rodinou samozřejmě pečlivě sledujeme každý den. S příbuznými žijícími na Ukrajině jsme v pravidelném kontaktu. Určitě mi není lhostejné, jaká situace v Kyjevě nastala. Při pohledu na nevinné umírající lidi mě mrazí po celém těle. Modlím se, aby se politická situace vyřešila a všechno už bylo v pořádku.

Zabrousíme trošku jinam. Jaké máte koníčky ve svém volném čase?

Žádný speciální koníček nemam. Ve volném čase se hlavně snažím odpočívat a jezdím domů za rodinou.

Máte nějaký svůj osobní cíl nebo sen, za kterým si pevně jdete?

Můj cíl je asi jako každého fotbalisty u nás, a to zahrát si Gambrinus ligu. Snad se mi to někdy povede, a kdyby se to povedlo nyní s Varnsdorfem, tak bych se vůbec nezlobil.

zdroj: FNLiga.cz

8.SK Motorlet Praha6
11.Povltavská FA4
12.SK Střešovice 19113