NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

"U19"vydřela na Rapidu první jarní výhru

SK VTJ Rapid Liberec  -  FK Varnsdorf U19   1:2 (1:1)

Hráno na umělé trávě v Liberci - Harcově.

Rozhodčí:   Krupa - Vachek, Brož.

Branky:   33.   -   31. Scholz, 87. Šolín

Sestava:   Krajčovič - Scholz, Hauer, Devátý, Černohorský - Kučera, Zounar - Zelinger (61. Šolín), Bulíř (88. Smejkal), Neumann - Černý.

Trenér Pavel Hradiský: "Po dvou slušných výkonech s týmy ze špice tabulky, které nám však body nepřinesly, jsme dnes nastoupili proti mužstvu z opačného konce tabulky. Cílem byla kvalitní hra a vítězství. Od první minuty jsme byli aktivnější, drželi víc míč a dostávali se do šancí po křídelních akcích. Gól jsme však vstřelili až po přímém kopu Černohorského a dorážce Scholze. Vzápětí Hauer zbytečně ztratil před vápnem míč a domácí gólovku využili. Po změně stran jsme po nedorozumění Devátého a Krajčoviče nabídli Rapidu penaltu, náš gólman ale směr střely vystihl a skóre se tak neměnilo. Poté jsme na dlouhé minuty uzamkli domácí na jejich polovině, ale někdy zbrklostí, někdy nekvalitním technickým řešením, jsme naše možnosti promarnili. Liberečtí poctivě bránili a dvakrát nás vystrašili rychlým kontrem. Rozhodnutí přišlo až v závěru. Po dobrém náběhu Scholze a jeho přesném centru se ve vápně nejlépe orientoval střídající Šolín a rozhodl tak utkání v náš prospěch. Byly to vydřené body, protože nás stále trápí neproměňování vyložených šancí a také lacino inkasované branky. Ale kluci si výhru zasloužili, bojovali o ní až do konce."

Obránce Luděk Černohorský: "Do dnešího zápasu jsme šli s jasný cílem a to vyhrát. Od úvodních minut jsme soupeře přehrávali a vytvářeli si šance. Po přímem kopu se míč odrazil k Šolcikovi a ten jej v klidu uklidil. Místo toho, abychom dál hráli, jsme začali hrát zbytečně komplikovaně a dostávali se tím zbytečně pod tlak a toho soupeř využil a srovnal na 1:1. Do druhé půle jsme chtěli soupeře zatlačit, to se nám i podařilo, ale bohužel bez výsledku. Až 4.minuty před koncem se dostal míč k Šolimu a ten nekompromisně zakončil pod víko a my tak zvítězili 1:2."

Útočník Josef Černý: "V dnešním důležitém zápase jsme začali slušně, dostávali jsme se do slibných akcí, ale závěrem poločasu se naše hra zpomalila a trápili jsme se, i přes vedoucí gól jsme se neuklidnili a naopak soupeř vyrovnal. Ve druhém poločase jsme se snažili zrychlit hru, což se nám si myslím už podařilo a dostávali jsme se do šancí. Musíme také poděkovat golmanovi, že nás podržel chycenou penaltou a dalšími zákroky. V závěru jsme měli už velký tlak, který jsme naštěstí využili a dali vítězný gól."

Útočník Tomáš Bulíř: "Do dnešního utkání jsme vstoupili velmi dobře, od začátku jsme byly aktivní a dostávali jsme se do slibných šancí, které jsme jako v předešlých utkání bohužel nedokázali gólově využít. První gól padl ze standardní situace, kdy po střele Luďka gólman jen vyrazil míč před sebe a tam už byl dobíhající Scholzik. Ve druhé půli jsme soupeři nabídli penaltu, ten ji ovšem po dobrém zákroku gólmana nedokázal využít a tak stav zůstal 1:1. V 87. minutě se po hezké akci dostal k centru Scholzik a míč poslal do vápna, kam naběhl střídající Šoli, který nekompromisně napálil míč pod břevno a vsítil branku a stav 1:2 zůstal až do konečného hvizdu."