NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 25.11. | 13:30   /    FC MAS Táborsko - FK Varnsdorf

"A" sestřelilo bůrem Sokolov

FK Varnsdorf - FK Baník Sokolov 5:0 (1:0)

Branky: 39. Dřížďal (vla.), 54. Kouřil, 57. Kotiš, 61. Kouřil, 82. Volf

Sestavy:

FK Varnsdorf: Porcal – Kouřil, Zbrožek, Tvaroha – Breite, Kotiš(K), Cana(82. Zieris), Jakobovský, Rudnytskyy(74. Halbich) – Martan(66. Volf), Schubert

FK Baník Sokolov: Krbeček – Vondráček, Hofmann, Blažek, Dřížďal(K)(55. Kobylík), Hruška – Čada, Glaser, Hrubý, Vaněček(84. Dvořák) – Šamánek(75. Kuzmanovič)

Varnsdorf? Pětihvězdičková paráda!

„Kluci zase pochopili, že od začátku musí poctivě jezdit po zadku," řekl spokojený trenér Zdenko Frťala.

No konečně! Dva zápasy se v koncovce trápili, ale v tom třetím to byla jiná káva. Fotbalisté Varnsdorfu konečně zabrali, doma zničili silný Sokolov, nadělili mu potupného bůra a poskočili na třetí místo Fotbalové národní ligy.

„Od začátku na nás byla vidět zdravá agresivita a nasazení. To nám proti Žižkovu chybělo," pochvaloval si domácí kouč Zdenko Frťala. Ten se základní sestavou příliš nehýbal. V brance nastoupil poprvé na jaře Porcal, Mikiniče nahradil v záloze Cana.

První poločas začal pěknou střelou Cany, kterou Krbeček vyškrábl na rohový kop. Hosté o sobě dali vědět při rohovém kopu, po kterém se dostal k míči Vaněček. Jeho střelu však srazila domácí obrana do zámezí. Následně fotbal upadl při mizerném počasí do průměru.Varnsdorf se sice snažil, ale do zakončení se prakticky nedostával. Po půl hodině naopak musel vytasit reflexivní zákrok Porcal, který zlikvidoval hlavičku Hrušky. Jak se později ukázalo, byla to největší šance Sokolova v celém utkání.

V 39. minutě domácí prolomili jarní střelecké trápení. Centr Tvarohy nadzvedl Rudnytskyy. Krbeček míč špatně vyrazil a kulatý nesmysl si do sítě srazil sokolovský kapitán Dřížďal. „Byla to pro nás šťastná branka, která byla odměnou za náš důraz," přiznal Frťala.

Minutu před poločasem měl Varnsdorf několik šancí za sebou. Po obrovském závaru nejprve Kouřila zblízka vychytal Krbeček, vzápětí napálil Breite tyč. K míči se dostal Kotiš, jeho centr však poslal Rudnytskyy hlavou těsně vedle levé tyče.

Úvod druhého poločasu přinesl absolutní zlom v celém zápase. Domácí během sedmi minut zasadili šokovanému soupeři tři údery a prakticky rozhodli o osudu celého utkání. V 54. minutě nejprve Tvaroha svým centrem oslovil Kouřila a obrovitý stoper prodal ve vápně své centimetry
a hlavou překonal Krbečka. Za tři minuty přidal lahůdku Matěj Kotiš. Domácí kapitán po nahrávce Martana svou technickou střelou vymetl levou šibenici. Hosty pak dorazilo vyloučení Glasera, který inkasoval během jednoho protiútoku dvě žluté karty a musel předčasně pod sprchy.

„Tohle vyloučení mi šlo proti srsti. Nikdy jsem nezažil, aby hráč dostal v tak rychlém sledu dvě žluté karty. Myslím si, že první faul na žlutou rozhodně nebyl. Pro nás to je další komplikace," mračil se lodivod Sokolova Aleš Jindra. Navíc se z následného trestného kopu opět prosadil Kouřil, jehož tečovaná střela skončila za bezmocným brankářem Sokolova. „Od této doby už bylo vlastně rozhodnuto. Kluci si fotbal vyloženě užívali," kýval hlavou Frťala.

Zbytek zápasu už se vlastně v poklidu dohrával. Divákům pak ještě věnoval jeden dárek Volf. Ten osm minut před koncem zakončoval do prázdné branky poté, co Krbeček neudržel přízemní centr Tvarohy.

„Samozřejmě jsme spokojení. Jsem přesvědčený, že když kluci budou takovým způsobem přistupovat i k dalším zápasům, mohou porazit každého," dodal Frťala.

„Velmi špatný zápas, který musíme hodit za hlavu," měl jasno Jindra.

Foto zde: http://www.fkvarnsdorf.cz/index.php?page=galerie&id=236

zdroj: Děčínský deník