NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 25.11. | 13:30   /    FC MAS Táborsko - FK Varnsdorf

Tomáš Mikinič věří ve výhru s Vltavínem

Tomáš Mikinič věří ve výhru proti Vltavínu a dotáhnutí nabrané ztráty na špičku tabulky

Severočeši odjížděli do Frýdku-Místku s jasným cílem – získat tři body a začít ligovou tabulkou šplhat opět výše. To by však svěřenci trenéra Frťaly museli vstřelit branku, což se jim ale nepovedlo už více než 190 minut. Ví to také Tomáš Mikinič, jenž dal zatím poslední jarní branku Varnsdorfu v utkání dvacátého kola proti Hradci Králové.
Foto: fkvarnsdorf.cz

Tým: FK Varnsdorf
Narozen: 22.11.1992
Pozice: Útočník
Národnost: slovenská
Předchozí působiště: Trnava

Frýdek-Místek se na jaře hodně trápí, během jarní části nedokázal vstřelit soupeři branku. Vy jste na tom však po posledních zápasech podobně. S čím jste do utkání nastoupili?
Určitě jsme věděli, že soupeř už delší čas nedal gól. Na to, že to bude takto pokračovat, jsme se ale samozřejmě spoléhat nemohli. Do zápasu jsme šli s cílem vyhrát a získat všechny body. O to se ale snažíme každé utkání, do kterého nastupujeme. Podstatné pro nás bylo, že jsme chtěli hrát fotbal, na který jsme byli zvyklí a vrátit se zpět do herní pohody, ve které jsme byli na podzim.

Zápas skončil bezbrankovou remízou. Jste s výsledkem, respektive s bodem, spokojen?
Myslím si, že to byl celkem vyrovnaný zápas. Každý bod dovezený od soupeře je dobrý, nicméně spokojeni na sto procent být nemůžeme. Sice jsme dvě utkání v řadě neinkasovali, ale na druhou stranu se nám opět nepodařilo skórovat.

Soupeř si vypracoval několik slibných příležitostí ke skórování. Brankář Porcal vás však vždy podržel, a to hlavně ke konci utkání. Z tohoto pohledu to je zřejmě cenná remíza?
Frýdek-Místek měl dvě velké šance, při kterých Prci (Porcal) ukázal své výborné brankářské vlohy a kvality. My jsme si také několik šancí vypracovali, ale jak říkám, utkání bylo vyrovnané a remíza zasloužená.

Branku se vám nepodařilo vsítit déle než 190 minut, naposledy jste skóroval vy proti Hradci. Na jaře jste skórovali pouze šestkrát. Jak se dá s tímto vypořádat?
Na zakončení pracujeme na trénincích často. Trenér klade důraz na to, abychom dávali góly ze všech možných situací, které při zápase mohou nastat. Všichni víme, že situace se ve fotbale zlomí jedním, leckdy i šťastným gólem. Věřím, že se poté rozstřílíme a budeme dávat jednu branku za druhou.

Díky nezdarům se postupně propadáte tabulkou a její špička vám pomalu, ale jistě, utíká. Cítíte nějaký tlak z vedení nebo od trenérů?
Tabulka je vyrovnaná, jednou nebo dvěma výhrami jsme opět v kontaktu s postupovými příčkami. Vedení klubu na nás rozhodně žádný tlak neklade. Jediný tlak si můžeme způsobit sami sobě tím, jaké výkony podáváme.

V neděli zavítá do Varnsdorfu předposlední Vltavín. Lepšího soupeře si na spravení střelecké chuti a získání všech bodů zřejmě nelze přát. Co myslíte?
Ono to vypadá vždy hodně jednoduše, když se hraje s týmem bojujícím o záchranu. Já jsem však přesvědčený, že to mu tak nebude. Dle mého budou soupeři hrát ze zajištěné obrany a do útoku a zakončení se moc nepotlačí. S bodem budou jistě nadmíru spokojeni. My musíme hrát hlavně trpělivě a vstřelit gól. Pak věřím, že se nám podaří zvítězit a udělat radost nám i našim fanouškům.

zdroj: FNLiga.cz