NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

"U19" otočila zápas v Trutnově

MFK Trutnov  -  FK Varnsdorf U19   1:4 (1:0)

Rozhodčí Ježek - Beránek, Klečka

Branky:   37. Wimmer  -  48. Kučera, 55. Kolár, 80. Zounar, 84. Devátý

Sestava:   Vosecký  -  Lupoměský (52.ZIma), Hauer, Devátý, Černohorský  -  Kučera (61. Spáčil), Zounar  -  Šebora (85. Smejkal), Bulíř, Černý  -  Kolár.

Trenér Pavel Hradiský: "První poločas se hrál vyrovnaný fotbal, obě mužstva se snažila o kombinační hru, domácí ale byli přeci jen živější a po zásluze šli v závěru po našem nedůsledném bránění rohového kopu do vedení. O půli jsme si s hráči vysvětlili, že pokud zde chceme uspět, musíme začít víc prožívat zápas, hrát ve větším pohybu a přidat také na důrazu. Tato debata padla na úrodnou půdu, nejprve vyrovnal po samostatné akci Kučera, o chvíli později vysunul Bulíř benjamínka Kolára a ten se tváří v tvář gólmanovi domácích nemýlil. Poté se tempo zklidnilo, nějaké ty šance se urodily na obou stranách, ale gólově se prosadil po pěkné přihrávce Černého až Zounar, když přehodil vybíhajícího brankáře Frintu.  O chvíli později se po rohu Černohorského trefil důrazný Devátý a my tak zvítězili v Trutnově výrazným rozdílem přesto, že se domácí určitě nepředstavili ve špatném světle."

Střelec druhé branky Kryštof Kolár (r.98) odehrál první mistrovský zápas za U19: "V první půlce se nám nedařilo kombinovat a málo jsme se nabízeli, toho také soupeř využil... Po poločase jsme se hecnuli a hráli to, co jsme měli hrát už od začátku, nabízeli jsme se, rychle jsme přecházeli do útočné fáze a proměňovali jsme šance."

Premiéru si odbyl i Roman Lupoměský z U17: "V dnešním utkání jsme chtěli určitě bodovat. První poločas byl celkem dobrý. Snažili jsme se kombinovat, ale bohužel na konci půle jsme dostali gól z rohového kopu. O poločase jsme si v kabině něco vysvětlili, co máme zlepšit, abychom mohli uspět. Na začátku druhého poločasu jsme vyrovnali a po chvíli přidali i druhý gól. Potom jsme se dostávali do dalších šancí a přidali i další dva góly."

Jan Míl, trenér MFK Trutnov: "Soupeř nás dnes předčil v přechodové fázi a ukázal našim hráčům, co v dnešním fotbale vede k úspěchu. Po vyhraném poločase jsme upozorňovali právě na tuto silnější soupeřovu stránku a přesto jsme si hned po pauze nechali za osm minut otočit skóre. Jak přes kopírák jsme 2x zbytečně ztratili míč na soupeřově polovině a soupeř z rychlých protiútoků trestal. Potom jsme začali být nervózní a hráli jsme dost naivním způsobem. Hostům tak stačilo pozorně bránit a po zisku míče rychle přecházet do naší rozhozené obrany. V této fázi jsme prostě dostali lekci z fotbalové moderny. V jednoduchosti je síla a to někteří naši hráči stále nemohou pochopit. V naší hře jsem postrádal víc kolmých přihrávek za soupeřovu obranu a hlavně chuť si tam pro ten míč dojít. Pořád si chodíme pro míče dozadu a míč chceme jen do nohy. Výše porážky je ale možná krutá. Nemyslím si, že bychom byli až o tolik horší. Je třeba se z porážek poučit a chyby neopakovat. Pak půjdou hráči výkonnostně nahoru."