NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

Žáci U 10

Přípravky v FK Varnsdorf vzkvétají

Ano, je to tak, po několika krásných náborových akcích to vypadá, že Fotbalový klub Varnsdorf přitahuje mladé fotbalisty jako magnet. Všechny přípravkové ročníky máme počtově naplněny, tak, jak by asi mělo být. To zda se z nějakého surového diamantu, když takto obrazně nazvu naše malé fotbalisty, dokáže vybrousit diamant nejvyšší kvality, to již bude na našich trenérech mládeže a to musím konstatovat, že momentálně trenérský kádr snese velmi tvrdé měřítko. Když se podívám na jakýkoliv trénink, turnaj nebo zápas těchto nejmladších kategorií, tak se musí každé fotbalové srdíčko pousmát. Kluci mají fotbal jako zábavu, baví se fotbalem. Kluci, kteří přijdou na fotbal poprvé, tak již zůstávají, neboť jsou tréninky velmi zábavné, ale přesto velmi poučné a fotbalově přínosné, rodiče jsou velmi komunikativní, respektují svého trenéra a to pak je krásný pohled na takovýto kolektiv jak na hřišti, tak mimo něj. Tito rodiče, i když o tom skoro ani sami nevědí, tak velmi usnadňují práci trenérům, budují společně již od mládí klubizmus a to by mohla být velmi slibná deviza do budoucnosti varnsdorfského fotbalu. Všech 5 přípravkových týmů se na svá utkání či turnaje připravuje na hlavní ploše v Kotlině a není ve sportu moc krásnějších pohledů než na fotbalové hřiště plné malých nadšených fotbalových „čudlíků“.

V měsících září a říjen byly všechny přípravkové kategorie přihlášeny na turnaje Ondráčovka Cup, který se hraje v Praze na hřišti v Braníku. Mezi zúčastněnými byly i týmy takových jmen jako jsou např. Sparta, Slavia, Mladá Boleslav, Teplice, Ústí n. Labem, Liberec apod. Tyto týmy také patří ke špičce ve výchově naší mládeže a my jsme samozřejmě potřebovali konfrontaci, abychom zjistili, jak jsme na tom v porovnání s těmi nejlepšími. Musíme si přiznat, že ve všech herních činnostech jednotlivce jsme v porovnání s těmito soupeři pozadu, což je velmi nemilé zjištění. Nechci hledat alibi, ale samozřejmě je to tím, že se dle mého názoru dlouhodobě nepracovalo s těmito kategoriemi správně. Minulý rok jsme ve výchově přípravek nabrali nový směr a věříme tomu, že v dalších letech se ukáže, že tento směr byla správná volba a silně věřím tomu, že pokud v tomto nastoleném trendu budou pokračovat všichni trenéři od U7 až po U19, tak naši odchovanci mají v budoucnu velkou šanci vybíhat na trávník jako profesionálové v našem mužstvu dospělých.

U7 FK VDF - hvězdičky, tak se nazývá skupina našich nejmladších nadějí, které jsou vedeny trenéry Vlastou Chodem. Tento tým zaznamenal po zářijovém sportovním dni, který FK Varnsdorf pořádal pro všechny první stupně ZŠ a pro předškoláky škol mateřských, nejvyšší početní vzestup ze všech přípravkových ročníků. Skládá se převážně z dětí narozených v ročníku 2010 – 2012 a jedná se o velmi zábavnou formu přípravy budoucích fotbalistů. Na trénincích se převážně hrají různé pohybové hry, kde žádný ze zúčastněných není bez úsměvu na tváři a bez nadšených jiskřiček v očích.

U8 + U9 – fotbaloví Mimoni, takto si říkají tyto dva týmy, které trénují trenéři Vláďa Jindřich a Jarda Jordák. Tito hráči jsou narozeni v roce 2008 a 2009, oba týmy se účastní každý víkend satelitních turnajů v okrese Děčín a za rok a půl práce je již vidět velký vzestup fotbalovosti těchto hráčů, kde je jednoznačně vidět velké zlepšení ve fotbalových dovednostech každého jednotlivce zvlášť.

U10 + U11 – malí VELCÍ Slovaňáčci, toto je název našich nejstarších přípravkových borců, které trénují trenéři Zbyněk Přibyl, Zdeněk Kramer, Tomáš Čepelík a Werner Witschas, zde se již dá mluvit o malých fotbalistech, neboť jejich tréninky jsou již více zaměřeny na fotbalové dovednosti než-li na sporty ostatní. Tým U10 se účastní okresních satelitních turnajů, tentokrát těch které jsou určeny pro starší přípravku. Tým U11 měří své síly s týmy v Libereckém kraji a vede si poměrně slušně, neboť i s top týmy jako jsou Slovan Liberec nebo Jablonec, dokáží odehrát velmi slušná a vyrovnaná utkání. V tomto věku se kluci velmi rychle učí a jejich raketový výkonnostní vzestup je toho důkazem.

Přeji všem trenérům pevné nervy ve výchově mladých nadějí a dětem přeji, aby se jim fotbal stal sportovní životní láskou.

Šéftrenér přípravek Zbyněk Přibyl