NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

Žáci U 13

U13 hodnotí sezónu

Hodnocení U 13 - poloviční spokojenost

V týmu došlo v zimní přestávce ke změně trenéra a bylo velkou výzvou navázat na výbornou práci trenéra Mirka Zdražila, který tým dokázal posunout v mnoha parametrech. Moje filozofie zacílila na větší důraz v osobní zodpovědnost hráčů a v tréninkovém procesu více herních cvičení a průpravných her. V průběhu zimní přestávky a následně v rozehrané soutěži došlo ke kvalitativnímu oslabení kádru o řadu hráčů ( z podzimních 41 gólů odešli hráči s 23 góly!). To se projevilo na faktech, že jako tým jsme prohráli nejenom všechna mistrovská utkání, ale také pohárové utkání O pohár hejtmana Ústeckého kraje a řadu zápasů okresního přeboru starších žáků. Také na turnajích ve SRN se nám jako týmu nedařilo a nutno říci, že zaslouženě jsme patřili mezi horší družstva.

Přesto začnu pozitivními věcmi. Mezi 10 nejlepších střelců v naší soutěži se prosadil Martin Růžička (podzim 12 - jaro 18) a Tadeáš Rybyšár (podzim 6 - jaro 13). U Martina bylo obdivuhodné, že dokázal dát góly 10 soupeřům ze 12 a pouze v Teplicích se neprosadil (v Sokolově také, ale tam i chytal a ne poprvé!!!). To je skutečně obdivuhodná bilance. Oba výše jmenovaní se také adaptovali v zápasech kategorie U 14, ale především se nominovali do Regionální akademie Ústeckého kraje pro nejlepší hráče ročníku 2004! Dalšími pozitivními fakty byl podíl Daniela Richtera, Vojty Bára a Jakuba Kotmela na zbývajích 13 gólech. Jako tým jsme jich na jaře vstřelili 34 a v součtu s podzimem nám patřila solidní 10. příčka mezi 12 účastníky. Bohužel 297 inkasovaných gólů ukazuje na problém, který rozeberu níže. Poslední pozitivní věcí byla úžasná adaptace Honzy Waltera na ligový fotbal, když svojí pílí a přístupem předčil všechny kluky a byl naším nejpříjemnějším překvapením. Výše uvedená šestice měla také skvělou docházku, která se pohybovala od 70% výše (Bár 90%,Kotmel 77%,Rybyšár 73%, Růžička 67% , Richter 71% a Walter 81% - a ještě údaje u Růžičky, Richtera a Rybyšára zkresluje absenci účast na krajských výběrech nebo v kategorii U 14). Posledním kladem bylo to, že kluci dokázali řadu faktorů v týmu vzít na sebe a vnímali svoji zodpovědnost.

Nyní to horší. Pouze 8 hráčů mělo docházku nad 50% (ještě Martin Špiroch a Dominik Sieber). Ostatní již méně a svým přístupem, kdy si na fotbal a zápasy skutečně chodili dle vlastních pravidel, odsoudili tým do role outsidera soutěže. Dalším výrazným problémem byl post brankáře. Náš tým dostával opakovaně branky, které byly bohužel až směšné a kluky to velmi sráželo. Zkusili jsme celkem 7 brankářů (včetně hráčů z pole), což je asi unikát. Hráči, kteří mnohdy nastupovali za náš tým, tak neměli potřebnou kvalitu (částečně absencí pravidelné tréninkové docházky a zčásti absencí potřebných pohybových schopností a dovedností pro tuto výběrovou soutěž). To by bylo vhodné si uvědomit, protože jenom skutečnou dřinou a pozitivním vztahem k fotbalu (nebo chcete-li sportu) Vám sport může vrátit Vaši vášeň a lásku (góly a výhry). Ostatně toto psal již předchozí trenér Mirek Zdražil a já se k tomu rád přidávám. A platí to i pro všechny pochválené (snad s výjimkou Honzy Waltera - ten má úžasný přístup), aby se dokázali posunout ještě výše. Koukejte na sebe, abyste se posouvali a nehodnoťte věci, které Vám nepřísluší. Díky klubu někteří z Vás měli možnost absolvovat společné tréninky s OFC Neugersdorf a kázeň a disciplína jejich hráčů by Vám měla být příkladem. Ta je totiž základem úspěchu - a kluci z Neugersdorfu úspěšní jsou.

Přeji Vám na další fotbalové cestě spoustu pozitivních prožitků a když Vás potkají ty negativní, tak si z nich vezměte něco, co Vás posune dál. Rodičům přeji, aby na Vás mohli být hrdí, že vychovali hlavně slušný kluky a pokud vyjde i ten fotbal, tak to je takový bonus, který však náleží jenom těm, kteří si to opravdu zaslouží. A to ovlivňujete především Vy - rodiče. Já si odnáším z trénování tohoto ročníku spoustu poznatků a musím s potěšením konstatovat, že především těch pozitivních.

Krásné prázdniny všem přeje Martin Hamada