NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

Žáci U 14

U14 absolvovala soustředění

Ve čtvrtek 25. 2. 2016 jsme se v odpoledních hodinách sjeli na našem prvním soustředění. Lokalitu jsem zvolil ve sportovním areálu v Jiřetíně pod Jedlovou, kde hrajeme a zřejmě i budeme hrát naše mistrovské zápasy. S touto lokalitou mám jen tu nejlepší zkušenost a potvrdilo se to i letos, kdy jsme měli vytvořené i díky dobrému počasí, ideální podmínky pro naše soustředění. Ve čtvrtek nastoupili na soustředění hráči: Belo, Meidl, Pajkrt, Motl, Svoboda, Svatoň, Jetmar, Hejna, Džavík. V průběhu pátku dorazili Černý, Rus, Čáp, Nácar. Takže soustředění se zúčastnilo 13 hráčů. Hráče Manna a Kubra rodiče na soustředění nepustili a kluci s námi alespoň odtrénovali čtvrteční a páteční odpolední tréninky a zranění nepustilo na soustředění Farkaše a Štefana. I přes tyto absence jsem přesvědčen, že jsme odvedli dobrou práci, kluci absolvovali 11 tréninkových jednotek a dvě přednášky. V pátek na přednášku přijel pan Hradiský /šéftrenér mládeže/, který kluky seznámil s jejich perspektivou a s možnostmi pokračování své fotbalové kariéry ve Varnsdorfu a v sobotu přijel pan Jáchymstál, který klukům osvěžil fotbalové pravidla.

V trénincích jsme využívali celý sportovní areál, přírodní i umělou trávu a také tělocvičnu na ubytovně. Zpestřením přípravy byla tréninková jednotka Jany Štefanové, která klukům naordinovala cvičení TABATA a jsem rád, že budeme v tomto cvičení pokračovat i nadále jeden krát za 14 dní v rámci naší další přípravy.

Nejvíce si jako trenér cením toho, že nás nepostihla žádná nemoc a i přes velice intenzivní tréninky ani žádné zranění a kluci vše skousli nad očekávání dobře. Poděkovat musím personálu sportovního areálu, asistentovi Jelínkovi, cvičitelce Janě Štefanové, rodičům, kteří nám své děti svěřili na soustředění a rodinám Nácarovým, Motlovým a Džavíkovým, které kluky i nás všechny vybavily úžasným proviantem /buchty, džusy, pečivo, obloha atd./ což nám všem bylo k dispozici po celou dobu soustředění. Tatínkové Nácar, Motl i Džavík nám zároveň celé soustředění byli k dispozici jako technický servis a morální podpora pro kluky, kterým postupně ubývalo sil.

Co bylo pro mě v tomto soustředění velice poučné, jak jednotlivé rodiny přistupují k fotbalu a sportovní přípravě svých synů. V mém mužstvu jsem poznal obrovské rozdíly v přístupu jednotlivých rodičů k nám jako trenérům a zároveň celému fotbalovému klubu. Jako trenér chci mít samozřejmě všechny kluky vždy pohromadě. Chápu, že jsou situace, kdy to prostě nejde ani při nejlepší vůli, ale některé věci, které se okolo soustředění děly, mě samotného opravdu zarazili. Pevně věřím, že i přes některé absence se nám podařilo stmelit náš kolektiv a bude to v jarních bojích znát.

trenér U14 Zdeněk Heinzel