NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

Žáci U 14

U14 chyběla zodpovědnost v obraně

RMSK Cidlina Nový Bydžov U14 - FK Varnsdorf U14 5:3 (1:2)

Branky: 24. vlastní (Bartoš), 38. Glos, 39. Telvák, 51. Kožíšek, 57. Šoufek - 28. Bartoš, 34. Ficzu, 41. Kabeláč

Sestava: Musílek - Hoke, Šebek, Černý (58. Šešina), Bartoš - Růžička, Kabeláč, Ficzu, Kubát (45. Škop) - Bret, Neumann.

Trenér Pavel Hradiský: Za deštivého počasí byl k vidění vyrovnaný fotbal s řadou šancí na obou stranách. Byly pasáže utkání, kdy jsme byli lepším týmem, bohužel jsme nedokázali z tohoto zápasu vytěžit žádný bodový zisk. Příčinou toho byly velké hrubky v obranné fázi. Po zbytečných ztrátách míče a nedůslednosti v bránění jsme pouštěli soupeře do řady samostatných úniků na naší branku a byli jsme za to náležitě gólově potrestáni. Pokud se tedy v příštích zápasech budeme chovat v zadních řadách zodpovědněji, budeme mít určitě šanci dosáhnout na nějaké body, protože směrem dopředu už se nám daří soupeře přehrávat.

Střelec první branky Josef Bartoš: Zápas si myslím, že byl vyrovnaný, ale druhou půli jsme to nějak vzdali. Nikomu se nechtělo hrát a to mě naštvalo. Měli jsme lepší šance než oni, ale my jsme jim nechávali moc prostoru a stopeři to blbě zmenšovali. Mohli jsme to v obraně zahrát lépe.

Střelec druhé branky Pavel Ficzu: No ze začátku to bylo takový moc divoký, ale pak jsme to uklidnili a hráli jsme víc kombinačně. Pak se jim podařilo nakopnout míč za naší obranu, dali centr a byl z toho vlastní gól. Ale my jsme nepřestali hrát a hráli jsme stejnou hru, a dokázali jsme to otočit na 2:1, kde střílel Bartoš a já. V druhé půlce jsme počítali s tím, že to budou chtít vyrovnat, a snažili jsme se hrát v klidu a prostě žádný spěch. Ale z našich hloupých chyb jsme dostali hned na začátku v druhé půli gól, takže skóre bylo 2:2. Tak jsme si ještě říkali no dobře, to jsme s tím počítali, že to budou hned chtít vyrovnat, ale za pár minut nám dali zase laciný gól. To už jsem si říkal: "Tak to teda ne!"
Po téhle brance Cidlina byla ještě víc namotivovanější než my, chtěli víc hrát, ale to my taky, ale už míň. Potom ale udělali faul na Kabeláče, který jim tam fouknul pěkný gól. Do konce zápasů nám stihli dát ještě 2 góly, z kterých jsme byli hodně zklamaní, byla to opět naše vlastní chyba. Tým chci pochválit, protože se moc snažili, protože jsme byli herně lepší.

Střelec třetí branky Filip Kabeláč: Do zápasu jsme šli s tím, že odtud odvezeme minimálně bod. Začátek byl dobrý, kombinovali jsme, drželi jsme balón, ale tutové šance moc nebyly. Pak jsme z jednoho brejku dostali laciný gól, ale nepřestali jsme hrát. Pak Bartoš vzal jeden útok na sebe, utekl po lajně a z úhlu vyzkoušel překvapit gólmana a ono se podařilo. 1:1. Chtěli jsme do poločasu ještě přidat branku a stalo se. Ficzu dostal balón, obtočil se kolem protihráče a pustil jí tam a bylo to 2:1 pro nás. Takhle skončil první poločas. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že to urveme a odvezeme si 3 body. Ale zapomněli jsme taky bránit, během 2 minut jsme lacině inkasovali 2 góly a bylo to 3:2. Ale furt jsme s tím chtěli něco udělat a pak přišel kolem vápna faul na M. Breta a vzal jsem si ten balón a vystřelil na bránu a ono to padlo. 3:3. Ale pak přišlo něco, na co chceme rychle zapomenout. Chtěli jsme to vyhrát, ale zapomněli jsme na obrannou fázi. Dostali jsme úplně 2 hloupé goly ke konci zápasu a bohužel jsme to už nedokázali obrátit, ale myslím si, že ze hry jsme měli více, více jsme kombinovali a taky jsme tam vlastně trefili břevno, takže i trochu smůla. Ale zase na druhou stranu jsme měli taky štěstí, že jsme z některých šancí soupeře ještě neinkasovali.