NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

Žáci U 14

U14 prohrála díky penaltám

Povltavská FA U14 - FK Varnsdorf U14 2:0 (1:0)

Branky: Mytryuk (13. z pen.), Čech (69. z pen.)

ŽK: Šebek (69.)

Sestava: Musílek - Hoke, Šebek, Černý, Bartoš - Šešina (57. Trojan), Kabeláč, Ficzu, Kubát - Neumann, Šolc

Trenér Pavel Hradiský: Ve Štěchovicích jsme se za krásného slunečného dne dostali letos poprvé na přírodní trávu. V zápase jsme chtěli hrát náš kombinační fotbal s rozehrávkou již od gólmana a snahou dostávat se i ze složitých situací fotbalově. Tento způsob hry je samozřejmě rizikový, byli jsme si vědomi, že po ztrátě míče můžou přijít rychlé kontry soupeře do otevřené obrany. Sice jsme zápas výsledkově nezvládli, ale pokračovali jsme v nastoupené cestě a v budoucnu se to klukům vrátí.

Brankář Dominik Musílek: Myslím si, že jsme hráli dobře a celkem dlouho jsme drželi čisté konto. Kdyby nebylo dvou penalt, tak si myslím, že bychom dokázali vyhrát. Timto bych chtěl poděkovat týmu za bojovnost a doufám, že příště už dokážeme vyhrát.

Stoper Dominik Šebek: Do zápasu s Povltavskou jsme šli s tím, že bychom už konečně mohli bodovat. V kabině jsme si řekli, co bychom chtěli hrát. Jenže hned co jsme začali hrát, tak se soupeř dostal to zakončení. Byli jsme aktivnější, ale soupeř nás přehrával tím, že nakopával balóny za obranu a jednou se jim to vyplatilo. Po faulu nakopli balón a trefili moje stehno a ruku, což vedlo k penaltě, která neměla být odpískána, ale hold se tak stalo. 2. polovinu jsme chtěli zvítězit. Šance jsme měli, ale buď bránkář Povltavské to odkopl, protože hrál hodně vysoko a nebo nám odpískali ofsajd. Potom tam krásně utekl Matyáš Neumann, který ale bohužel trefil vedle. Potom přišla další penalta, která z mého pohledu také neměla být, ale rozhodčí to viděl asi jinak. V některých úsecích jsme byli lepší jak aktivně tak i střelecky. Chtěl by pochválit našeho gólmana, který chytal dobře jako vždy, i když nechytil penalty, ale jak se říká penalta se nedá chytit, jen špatně koupnout.

Útočník Matyáš Neumann: Do zápasu jsme šli s tím, že se pokusíme zlomit sérii proher v mistrovských utkáních... Ze začátku zápasu se hrálo nahoru a dolu, soupeř nebyl moc fotbalový a vše nakopával. Nákopy jsme více-méně sbírali, ale soupeř šel stejně 1-2x sám na bránu. Po rohovém kopu dokázal Šéba odkopnout míč z brankové čáry, čímž udržel stav 0-0. Po standardní situaci si při odkopu právě Šéba nastřelil ruku a rozhodčí zapískal penaltu, která byla proměněna. V 2. půli jsme ze sebe vydali vše a ke konci jsme už nemohli. Já jsem po kolmici Ficza šel sám na brankaře, ale vystřelil jsem těsně vedle tyčky. Měli jsme i více šancí, ale nedokázali jsme vstřelit gól. Na závěr zápasu byla odpískána ještě jedna penalta, po pádu protihráče v našem vápně, která byla následně také proměněna. Soupeř byl v zápase bojovnější, což také rozhodlo.