NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

Žáci U 14

Hodnocení jarní sezony U14

Hodnocení jarní sezóny U14

Po vánočních svátcích nám ve druhém lednovém týdnu opět začal tréninkový proces. Využívali jsme hřiště s umělou trávou, cvičebnu, halu, fitness a k herní přípravě nám výborně posloužila Zimní liga. Začátkem února jsme také absolvovali soustředění v Heřmanicích, kde jsme kromě vydatného tréninku upevnili také sociální vazby uvnitř našeho kolektivu.

Všichni jsme věřili, že jsme dobře připraveni na jarní mistrovské boje v České lize žáků. Bohužel i díky některým absencím a marodce se nám moc nepovedl začátek, kdy jsme ještě dohrávali základní část a ve všech čtyřech zápasech jsme soupeřům podlehli. Začátek desetikolové nadstavby nám v Náchodě sice vyšel herně, po laciných gólech jsme však odešli vysoko poraženi. Postupné zlepšování se pak projevilo v dalších zápasech, nejprve jsme hodně smolně prohráli s Povltavskou, poté již přišly první bodové zisky za remízy v N.Bydžově (výhra na penalty) a doma se suverénem jarní soutěže Chrudimí (prohra na penalty). Trošku nás poté zbrzdili dvě vysoké prohry s Náchodem a v Čáslavi, ale kluci se následně opět zvedli a doslova deklasovali ve Štěchovicích Povltavskou FA a doma v Jiřetíně Cidlinu N.Bydžov. V předposledním zápase jsme zajížděli do Chrudimi a po statečném výkonu odešli ze hřiště jen s nejtěsnější porážkou. V derniéře na trávě hlavního stadionu jsme sice podlehli Čáslavi, ale herně jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. V nadstavbové části jsme tak obsadili 5. místo se ziskem 9 bodů a skórem 23:35. Plný počet minut odehráli Ficzu a gólman Musílek, velkou porci zvládli také Černý, Kabeláč, Bartoš, Šebek, Hoke a Kubát. Nejlepším střelcem byl Škop se 6 góly, 4 branky přidali Ficzu a Růžička, třikrát se radoval Kabeláč a Šolc. Nejlepšími nahrávači byli Ficzu a Růžička se 6 asistencemi, 4 nahrávky si připsal Škop a tři Kabeláč. V docházce na tréninky vynikal hlavně Šebek, který měl za celé jaro jen 4 absence, dále je třeba pochválit Kabeláče, Ficza a Černého. U ostatních nebyla účast na potřebné výši, důvodem však byla zranění, nemoci nebo školní povinnosti. Doufám, že v nové sezóně se v docházce ještě zlepšíme, nejvíce by měl přidat Škop, který ač šel na jaře hodně výkonnostně nahoru, absolvoval sotva polovinu tréninkových jednotek.

Kromě svých zápasů nastupovali chlapci často za U15 a museli tak odehrát v jeden den 1,5 mistrovského zápasu, na druhou stranu nám zase pomáhali hráči z mladších žáků, nejvíce Růžička, který byl i hodně produktivní.

Jarní kádr tvořili tito hráči:
Brankář - Dominik Musílek
Obránci - Jan Hoke, Dominik Šebek, Jakub Černý, Josef Bartoš, Pavel Tran
Záložníci - Dušan Kubát, Filip Kabeláč, Pavel Ficzu, Matyáš Neumann, Jan Šešina
Útočníci - Tadeáš Šolc, Matěj Bret, Samuel Škop, Antonín Trojan

Hráči U13/12 - Martin Růžička,Tadeáš Rybyšár, Daniel Richter, Adam Hradiský, Jiří Plachý, Vojtěch Bár

Realizační tým:
Trenéři - Pavel Hradiský a Václav Rys