NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 30.09. | 18:00   /    FC Zbrojovka Brno - FK Varnsdorf

Žáci U 14

U14 - hodnocení podzimní části

Hodnocení U14 - podzim 2017

Letní přípravné období na podzimní část sezóny 2017/18
Hráči přecházeli z mladších žáků a poprvé tak začali hrát na celé hřiště. Úkolem nás trenérů tak bylo je na toto náležitě připravit. Kromě absolvování tréninkových jednotek v domácím prostředí a sehrání několika přípravných zápasů nám k tomu nejvíce posloužilo soustředění.

Soustředění Cvikov (společné s U15)
- výborné zázemí stadionu místního FK (tréninkové plochy, bazén, ubytování, strava...)
- svědomitě zpracované a rozpracované činnosti náplní tr.jednotek šéftrenérem P.Hradiským
- bezvadné počasí a dobře připravená travnatá plocha

Celá akce byla včas zabezpečena i díky spolupráci s většinou rodičů, bohužel ale ne se všemi

Nově utvořená U14 – malá soustředěnost některých na konané činnosti, což brzdilo hráče U15, proto bylo nutné některé části tréninků rozdělit

Soutěžní období podzim 2017
V prvním mistrovském zápase proti K.Varům se kluci prezentovali velkou bojovností a dodržováním taktických pokynů. Solidní hra nám tak přinesla vítězství po penaltovém rozstřelu. Bohužel to byl na dlouho poslední bodový zisk. V následujících utkáních jsme předváděli rozháranou hru, hráči byli nedisciplinování, odevzdaní a nedokázali přenést do zápasů nacvičované věci z tréninků. Měřítko snesli jen Růžička s Rybyšárem, později se k nim přidal ještě Richter. Pokud tito hráči absentovali, mužstvo propadalo ve všech herních činnostech. Největším problémem byly výkony brankářů a některých dalších hráčů jako byli např. Kotmel, Milák, Reiser, Vambera, Špiroch atd. Pokud jsme se utkali se soupeři z první poloviny tabulky, většinou jsme si odnesli dvouciferný debakl. S mužstvy z druhé púlky pořadí jsme byli schopni odehrát vyrovnanější partii, ale většinou nás pak sráželi hrubé individuální chyby. Zarážející bylo, že při výpomoci hráčů z U13 se hra zlepšovala, což se projevilo i při posledním mistrovském utkání s Litoměřickem, které jsme jasně vyhráli. I díky tomu tak naše družstvo skončilo na předposledním 11. místě se ziskem 5-ti bodů při vysoce pasivním skóre 10:100. Naše branky zaznamenali Rybyšár 7, Růžička 2 a Hradiský 1.

Závěrečné zhodnocení
Řada hráčů se nevěnuje svým povinnostem a není schopna realizování nacvičených herních činností. Byl jsem zklamán chováním a vystupováním některých hráčů, kteří, jak se zdálo, brali vše spíše jako rekreační zájezd. I přes zlepšení, které většina za poslední půlrok dosáhla, by to příští rok v U15 nestačilo. Parametry pro působení v nejvyšší žákovské kategorii tak zatím splňují jen Rybyšár, Růžička, Richter, za určitých okolností snad i Hemerka, Tomek, Bár, ostatní budou muset výrazně přidat. V zimní přípravě a následné jarní sezóně nás tak čeká velké množství práce. Toto mužstvo bude potřeba nejpozději do léta výrazně doplnit, aby mohlo být v dalším roce konkurence schopné. Kromě toho samozřejmě všichni věříme, že velké zlepšení nastane hlavně u našich kmenových hráčů.

Poděkování patří určitě trenérovi U13 Lacovi Libušovi, který nám v řadě utkání vypomohl svými dobře připravenými hráči.

Kádr mužstva
Brankáři: Dominik Sieber
Obránci: René Hemerka, Daniel Richter, Vojtěch Bár, Erik Milák, Jan Walter
Záložníci: Dominik Šulc, Salvador Tomek, Jakub Kotmel, Filip Reiser, Damián Vambera