NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Sobota 20.01. | 13:00   /    FC MAS Táborsko - FK Varnsdorf

Žáci U 15

U15 - hodnocení podzimní části

Uspokojivý podzim U15

Po letní pauze začala v půlce července příprava nového týmu U15. Oproti předešlému ročníku doznal kádr několika změn. V kabině už se neobjevili Kubát (přestup do Ml.Boleslavi), Silný (návrat do Cvikova), Trojan (návrat do Mikulášovic) a Černý (ukončil činnost). Naopak přišli Holešovský (Šluknov), Pham (Chřibská) a z ciziny se vrátil Tran. Kromě tréninkových jednotek v areálu našeho stadionu jsme absolvovali také zdařilé soustředění ve Cvikově a sehráli čtyři vesměs vítězná přípravná utkání s naší U14, VfB Zittau, Juniorem Děčín a FCO Neugersdorf.

Do mistrovských divizních bojů tak šel tým dobře naladěn, i když nás čekal velmi těžký začátek s favority soutěže a postihly nás navíc některé nečekané absence. V premiéře jsme se utkali se Slavií Karlovy Vary a přes rychlý úvodní gól jsme soupeři nakonec podlehli. Na Žižkově jsme byli dlouho minimálně vyrovnaným soupeřem, v závěru nás však srazilo vyloučení a my čtyřikrát inkasovali. Další domácí zápas už jsme chtěli zvládnout za 3 body, což se proti Chomutovu povedlo. Poté nás čekal dvojzápas se dvěma nejlepšími týmy soutěže. V Sokolově jsme sehráli výborný první poločas, po změně stran už nás ale domácí přehráli. Doma s Ústím jsme na kvalitní výkon navázali, vytvořili si několik tutovek, které jsme však neproměnili a i díky dvěma vlastencům odešli také poraženi. Do Neratovic jsme tak jeli s touhou zvítězit a i přes některé nečekané absence se nám to po penaltách podařilo. Vynikl zejména útočník Růžička, který musel při zranění Musílka zaskočit v brance a udržel nejen čisté konto, ale navíc výborně zvládl i penaltový rozstřel. V zápase s Roudnicí předvedli kluci výborný výkon a vyprovodili soupeře s šesti gólovou nadílkou. Do Prahy k zápasu s FC Háje jsme tak odjeli s optimistickou náladou, která se přenesla i na hřiště, když jsme dokázali otočit nepříznivý poločasový výsledek a odvezli si tak plný počet bodů. Vítěznou sérii jsme chtěli prodloužit i proti Litvínovu, ale bohužel jsme předvedli nejhorší podzimní výkon a odešli po právu vysoko poraženi. I v prvním poločase ve Střešovicích jsme pokračovali v mdlé hře, ale po přestávce se kluci probudili a Rybyšárovým hattrickem strhli výhru na svou stranu. Závěrečný podzimní zápas s Litoměřickem nám přinesl rekordní výsledek, 18 gólů v soupeřově síti se na této úrovni jen tak nevidí. Domácí zápasy jsme odehráli na velmi slušné travnaté ploše pěkného areálu v Jiřetíně p.J. a navštěvovala je řada rodičů a dalších rodinných příslušníků.
V tabulce jsme se po polovině soutěže umístili na 7. místě s jen dvoubodovou ztrátou na čtvrtou příčku a s dostatečným odstupem od sestupových vod. Plný počet minut odehráli Bartoš, Neumann, Šebek a Šolc. V soutěži jsme vstřelili 37 branek, nejaktivnějšími gólovými střelci byli Šolc a Neumann se 7 trefami, Ficzu zaznamenal 5 branek, Kabeláč a Škop 4, Šešina a Rybyšár 3, Bartoš, Bret, Šebek a Růžička byli úspěšní jednou. Nejlepšími nahrávači byli Kabeláč a Šolc s 8 asistencemi, Ficzu nahrál na gól 5x, Šešina a Rybyšár 3x , atd. Za tréninkovou docházku musím pochválit hlavně trio Šolc, Kabeláč, Šebek, kterým moc nechybělo ke 100% účasti.

Během podzimu se vykrystalizovala velmi kvalitní osa týmu, řada hráčů absolvovala i některé tréninkové jednotky a zápasy s mladším dorostem a rozhodně se tam neztratila. Na druhou stranu nám zase vypomáhali kluci z U14 a dokonce i z U13, za což jim patří samozřejmě poděkování.

V letošním roce nám také nastala jedna dosud pro nás neobvyklá situace, kdy hráči Ficzu, Růžička a Rybyšár byli vybráni do Regionální fotbalové akademie, kde se vzdělávají a výkonnostně zdokonalují nejlepší starší žáci Ústeckého kraje. Přes týden tak absolvovali svůj tréninkový proces v Teplicích a byli nám k dispozici de facto jen k zápasům. Pro náš klub je však vyznamenáním, že i o naše hráče je zájem na nejvyšší úrovni a kromě tří výše uvedených se to začíná týkat i některých dalších, což je samozřejmě potěšitelné. Kromě toho je to také jistým oceněním zlepšující se trenérské práce v našem klubu.

V těchto dnech mají hráči v rámci přechodného období trochu volnější program, ale od ledna je opět čeká další porce fotbalové dřiny. V rámci přípravy sehrají několik utkání Zimní ligy ÚKFS mladšího dorostu, halové turnaje v Zittau nebo v Bischofswerdě a přípravné zápasy např. s Ústím n.L., Českou Lípou nebo Děčínem. Zimní soustředění se bude v druhé polovině února konat jako již tradičně v perfektních podmínkách areálu v Heřmanicích v Podještědí. Do jarní části mistrovských bojů pak vstoupíme koncem března na hřišti v Litoměřicích.

Závěrem je třeba poděkovat mým trenérským kolegům Karlu Karbanovi a Pavlu Greňovi, vedoucí mužstva Martině Blahníkové a také trenérovi mladšího dorostu Vlastovi Chodovi za bezproblémou spolupráci a také pomoc při řešení jakýchkoliv problémů.

Do podzimní bojů zasáhli tito hráči:

Brankáři: Dominik Musílek, Tomáš Pham
Obránci: Josef Bartoš, Dominik Šebek, Matěj Bret, Pavel Tran, Jan Hoke
Záložníci: Matyáš Neumann, Filip Kabeláč, Pavel Ficzu, Tadeáš Šolc, Jan Šešina
Útočníci: Samuel Škop, Antonín Holešovský
Hráči z U14: Martin Růžička, Tadeáš Rybyšár, Daniel Richter, Vojtěch Bár a Dominik Šulc
Hráči z U13: Adam Hradiský, Jiří Plachý, Jaroslav Beránek, Vojtěch Herman

Trenér Pavel Hradiský