NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

Žáci U 15

U15 vyhrála nad Viktorkou Žižkov

FK Varnsdorf U15 - FK Viktoria Žižkov U15 3:1 (1:0)

Hráno na trávě v Jiřetíně p.J., rozhodčí Trojan - Sabo, Malaník.

Branky: 7. Šolc, 40. Kabeláč, 46. Ficzu - 47. Vokáč

Sestava: Růžička - Hoke, Šebek (15. Richter), Bartoš, Tran - Kabeláč, Ficzu - Neumann, Holešovský (60. Vobora, 69. Modróczki), Šolc - Rybyšár (45. Hradiský, 65. Šešina).

Trenér Pavel Hradiský: Po půl roce jsme odehráli zápas na přírodní trávě a bylo to znát. Trošku nám zpočátku vázla kombinace, ale s přibývajícími minutami si kluci zvykli a předvedli pár pěkných akcí. Bylo dobré, že jsme brzy skórovali a dali tak zapomenout na naše nevydařené první poločasy. Do přestávky jsme měli ještě další dvě tutovky, ale Šolc už v nich úspěšný nebyl. Nutno ale přiznat, že soupeř, který se pohybuje na špici tabulky, hrál hodně aktivně. Dokázal si vytvořit řadu šancí, ale buď trefoval brankovou konstrukci nebo nás držel jistý Růžička v brance. Po obrátce jsme brzy po rohu vstřelili druhý gól, uklidnili se a když střelou z dálky Ficzu rozvlnil síť potřetí, vypadalo to na klidný závěr. Hosté však ihned snížili a stále se tlačili za další brankou. Kluci si však již vítězství nenechali vzít a po bojovném výkonu si připsali do tabulky další tři body.

Dnešní opora v brance Martin Růžička: První poločas jsme málo stříleli , ale byli jsme lepší na míči a chtěli jsme vyhrát. Druhý poločas jsme začali více střílet a to rozhodlo. Dnes se mi líbil výkon Tadeáše Šolce.

Střelec první branky Tadeáš Šolc: Do třetího mistrovské utkání jsme přivítali v Jiřetíně Viktorku Žižkov. Řekl bych, že jsme nebyli moc za favority, podle prvního zápasu v Praze, ale chtěli jsme dnes vyhrát a to se nám podařilo. První poločas jsme začali docela dobře oproti našim klasickým 1. poločasům, hned v 7. minutě jsme vstřelili gl. Soupeř ale měl hodně tutovek, díky bohu, že nějakou neproměnil a také že gólman dnes chytal na výbornou. 2.poločas bych řekl, že jsme soupeře přehrávali a také jsme byli odměněni dvěma góly. Soupeř už byl zoufalý a jen nakopával, díky tomu vsítil jeden gól, ale to nás nerozhodilo a pohlídali jsme si skóre 3:1. Dnes cely tým hrál super, nikomu nemůžu vyloženě vynadat, všichni makali, ještě Maty aby se vydal víc...Příští týden si doufám jedem pro další 3 body!

Střelec druhé branky Filip Kabeláč: Dnes jsme odehráli první domácí zápas v Jiřetíně. A přijel na nás soupeř z Prahy, který chtěl získat body, ale to my taky. A měli jsme k tomu větší štěstí. Když jsme začali hrát, tak to nebyl takovej fotbal, spíš jsme nakopávali a hráli na,, brejky'', hlavně přes Šoliho, kterej pak za chvilku skóroval a vedli jsme 1:0. Soupeř nás ještě víc dupal a měl veliké šance, ale špičkově nás podržel Růža v brance. První půli jsme vyhráli 1:0. Když jsme se řekli, že Žižkov na nás naleze, budou chtít dát góla a vyhrát, ale měli celkem problém v koncovce. A začali jsme hrát kombinační fotbal a rychlý přechod do útoku. Ve 40. minutě jsme kopali roh, na který jsem si naběhl a dal jsem gól. Druhý gól nás trochu uklidnil a hráli jsme ještě lépe. Ve 46. minutě Pavel nevěděl co s balónem a tak vystřelil a dal gól. Poté jsme se mnohem víc nabudili a chtěli jsme odehrát zápas bez inkasovaného gólu, ale to se nám bohužel nepovedlo. Hned o minutu později kopali roh a zapomněli jsme tam na hráče, který poslal centr na naší bránu a na zadní tyči byl protihráč. Ale pak už jsme nic nedopustili a dohráli zápas za stavu 3:1. Důležité body si necháváme doma.

Střelec třetí branky Pavel Ficzu: Zápas proti Žižkovu nebyl jednoduchý, ale přesto jsme zápas dokázali vyhrát. V kabině nám trenér říkal, že je to pouze jen na nás, jak k tomu přistoupíme a abychom začali od začátku fungovat a hrát na 100%. Myslím si, že jsme to jako tým zvládli, protože jsme vstřelili v prvním poločase v 7.min gól a nadále jsme v tom pokračovali. Žižkov nám nedal moc velký prostor a rychle nás obsazovali, pak přišlo pár šancí pro nás, které jsme ale neproměnili, taktéž i soupeř. Do kabiny jsme šli za stavu 1:0. Trenér nám v kabině říkal, že se mu zdá, že Žižkov má větší nasazení a my to bereme tak, že to nějak dopadne, ale to je špatně. My musíme mít větší chuť do hry a hrát, jako kdyby to byl náš poslední zapas, pokřikli jsme si a šli do druhého poločasu. Po několika minutách jsme vybojovali rohový kop, který jsem centroval na našeho Captaina F.Kabeláče, jenž vstřelil gól a tak navýšil na 2:0. Tenhle gól nám velmi pomohl, protože nám to pojistilo skóre, kdybycom náhodou inkasovali. Po 5 minutách jsem dokonce dokázal taktéž vstřelit gól a myslím si, že to byla další záchrana pro náš tým, poněvadž to bylo ve 46. minutě. A pro Žižkov to bylo ještě náročnější otočit výsledek, který činil 3:0. Po tomto gólu jsme si asi mysleli, že soupeř už nedokáže vstřelit gól, ale pak se to stalo, dokázali to. My jsme se nenechali “rozladit”, ale nadále jsme se koncentrovali na zbytek minut. Do konce zápasu jsme už neinkasovali, ani jsme nedokázali vsítit gól. No a pak rozhodčí písknul, zápas byl ukončen a my jsme se šli radovat!