3 - 1
Celkový čas

U19: Dorostenci nestačili na Neštěmice

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděla varnsdorfská devatenáctka do Neštěmic, kterým podlehla 3:1.

Hodnocení trenéra brankářů Radomíra Grafka: Chtěli jsme bodovat. To se však našim klukům bohužel nepovedlo. I přes pěkné počasí  a kvalitně vypadající  travnaté ploše se toto utkání sehrálo na nepříliš kvalitní, úzké a tvrdé umělce, jenž našemu stylu hry vůbec nesedí. Chtěli jsme zde hrát opět náš kombinační fotbal, ale vůbec nám to proti jednoduše hrajícímu, důraznému  a běhavému soupeři nešlo.

Po celou dobu utkání jsme tak měli „jakoby převahu“, bohužel to však byl náš důrazný soupeř, který dával branky a naše chyby bez milosti trestal. První branku jsme tak obdrželi již ve 3.minutě utkání, po ztrátě míče, kdy jsme našeho soupeře nechali odcentrovat z pravé strany a nikým nekrytý hráč v pohodě z hranice malého vápna hlavou skóroval. Poté jsme si vytvořili několik šancí i my, ale bohužel bez výrazného úspěchu. V několika šancích soupeře nás pak podržel i gólman Vorlíček . V 38.minutě však již bohužel nedokázal zlikvidovat střelu soupeře ze středu velkého vápna, po odkopu soupeře za naší obranu.

Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním, že zápas otočíme v náš prospěch a tak jsme i naší hru výrazně zjednodušili a přizpůsobili ji stavu zdejšího hřiště. Naši kluci bojovali, vytvořili si opět několik šancí, přičemž však jimi gólmana soupeře výrazně neohrozili a jejich pomyslné šance tak většinou skončili na kopačkách či hlavách jejich důrazných obránců. Naši marnost jsme tak prolomili až v 84.minutě, kdy po pěkné křížné průnikové přihrávce od Davida Šose skóroval  David Grafek tvrdou střelou ke vzdálené tyči. V této fázi utkání jsme se ještě domnívali, že se nám podaří toto utkání zvrátit a hráli jsme tak vzadu pouze se třemi obránci a všechny naše síly jsme tak vrhli do útoků. Gól jsme však z vytvořených šancí nedali a byl to náš soupeř, kdo po špatné rozehře a ztrátě míče v zakládání útoku naší chybu v 90.minutě potrestal a náš dnešní zmar tak tím završil. Je však potřeba, aby se naši kluci i z těchto nepovedených utkání poučili, více se jako tým semkli a hledali chyby pouze v sobě a nevymlouvali  se jen „blbou umělku“ a výkon rozhodčího. Když se to naučí, budou zase o nějaký ten stupínek lepší a lepší.

FK Český Lev Neštěmice – FK Varnsdorf 3:1  (2:0)

Sestava FK Varnsdorf: Vorlíček – Kucer, Vambera, Funda (K), Beneš J., Foretník, Šos, Beránek, Grafek, Abrt, Kubr
Střídání: Marciňák, Dostál
Branky: 84“ Grafek
Trenéři: Rudnytskyy Pavlo, Jan Hemmer