TJ Sokol Košťany – FK Varnsdorf U19 3 : 4 ( 1 :1 ) pen 4 : 5

Sestava : Vorlíček – Beneš J., Funda (K), Vambera, Šos, Foretník, Abrt, Beránek, Grafek, Kubr, Kucer

Střídání : Marciňák

Góly: 27“ Grafek, 83“ Kubr, 86“Kubr (PK)

Penalty: Grafek, Funda, Kubr, Kucer, Foretník

K sobotnímu mistrovskému utkání jsme zajížděli do Oseka, kde jsme na velice úzké umělce sehráli „aprílový zápas“ s mužstvem TJ Sokol Košťany.

Po celou dobu utkání byli naši kluci „na oko“ lepším týmem, drželi balón, snažili se hrát fotbal, kombinovali a vytvořili si několik desítek brankových příležitostí. Bohužel to však na dobře bránící a jednoduše hrající kluky s Košťan s dobře chytajícím gólmanem nestačilo. Byli jsme tak nakonec rádi , že jsme tento zápas alespoň zplichtili a vyhráli ho až na penalty, které se v této soutěži za tohoto stavu poté odehrávají. V prvním poločase jsme po několika neproměněných šancích šli do vedení 1:0 po pěkné kombinační akci s přenesením hry a zakončením tvrdou střelou k bližší tyči od Davida Grafka. Tento stav se nám však bohužel nepodařilo udržet a po naší individuální chybě v rozehrávce jsme tak v 34.minutě obdrželi branku na 1:1, přičemž tímto stavem skončil i 1.poločas. Do druhého poločasu šli kluci s odhodláním, že zápas otočí v náš prospěch. Bohužel scénář z prvního poločasu se stále opakoval a nenašli jsme recept na obranu našeho soupeře, kterému v několika situacích pomohla i branková tyč. V 60.minutě druhého poločasu se nám pak bohužel nepodařilo dobře rozehrát odkop soupeře za naší obranu a prohrávali jsme tak 2:1. Poté nás podržel i náš gólman Kuba Vorlíček, který v 70. minutě chytil „desítku“ za přísně nařízený pokutový kop. Naši kluci se však ani poté nevzdali, bojovali a v emočně vypjatém utkání se jim dokonce podařilo utkání zvrátit i ve svůj prospěch, kdy nás do utkání vrátily branky od Dušana Kubra v 83. a 86.minutě. Bohužel nám však dnes štěstěna nepřála a v 88.minutě jsme obdrželi vyrovnávající branku na 3:3 a to z trestňáku pěknou střelou přes zeď do šibenice… Všechny penalty pak již naši kluci s přehledem proměnili a zápas tím vyhráli. Byla to však pro ně nakonec jen slabá útěcha v jejich tvářích, ale i „drahá zkušenost“ do dalších vypjatých zápasů…