FK Varnsdorf U17 – TJ Sokol Srbice Modlany 5 : 2 ( 4 :0 )
Sestava : Vorlíček – Matys, Beránek, Funda (K), Beneš J., Kubr, Šos, Dostál, Grafek, Dos Santos Galeno , Abrt
Střídání : Vejrostek
Trenéři : Rudnytskyy Pavlo, Jan Hemmer
Góly : 8“- Šos, 20“- Abrt, 28“- Abrt, 42“- Vejrostek, 60“- Matys (PK)
V neděli dopoledne jsme sehráli na naší umělce důležité mistrovské utkání krajské soutěže dorostu skupiny B a to s prvním týmem tabulky TJ Sokol Srbice – Modlany. V tomto utkání chtěli jednak kluci našemu soupeři odčinit podzimní porážku na jejich hřišti, přičemž však rovněž chtěli našim divákům, ale i sobě dokázat, že lepším týmem jsme my „Slovaňáci“.
Od začátku do konečného hvizdu rozhodčího se tak toto utkání hrálo ve vysokém tempu a nasazení obou mužstev, přičemž k vidění bylo mnoho pohledných kombinačních akcí a gólových šancí. Byli to však naši kluci, jenž v tomto zápase dominovali a to nejen kvůli své bojovnosti a týmovému výkonu, ale i díky naší kombinační hře s rychlými narážečkami a protiútoky a střílenými centry před bránu z křídelních prostorů.
V prvním poločase jsme si tedy naší hrou vytvořili dostatečný náskok a vyhrávali jsme již nad naším soupeřem 4:0. V kabině však naši trenéři kluky nabádali, aby se tímto náskokem neuspokojili a hráli ve stejném tempu a nasazení i druhou půli, jelikož náš soupeř se bude snažit zápas otočit a zdramatizovat. Naši kluci však hráli i druhou půli „náš fotbal“, bojovali a zbytečně míče nenakopávali, i když jim však postupně síly docházely, jelikož většina z nich již za sebou měla vítězné sobotní utkání v kategorii U19. Nakonec však utkání dotáhli do vítězného konce a vyhráli tak konečným výsledkem 5:2, přičemž nás zejména ve druhé půli podržel několika skvělými zákroky náš gólman Kuba Vorlíček, ale i dobře organizovaná obraná hra celého mužstva. Odměnou za předvedený výkon jim pak kromě „delikatesních dortíků“ od našeho řidiče Fandy Matulíka byla i konečná „děkovačka“, s našimi věrnými fanoušky a fanynkami, jenž naše kluky chodí pravidelně podporovat a fandit.
Tímto jim všem velice děkujeme a věříme, že nás přijdou v hojném počtu podpořit i v dalších domácích zápasech a i náš dorost tak postupně půjde ve šlépějích našeho úspěšného Á-čka.