1 - 6
Celkový čas

První vítězství dorostu v sezoně

VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem - FK Varnsdorf U19 1:6 (0: 4)

Sestava : Vorlíček – Kucer, Funda (K), Beránek, Beneš - Foretník, Šos, Kubr - Grafek, Galeno st. - Plachý

Střídání : Marciňák, Abrt, Galeno ml., Truchan

Trenéři : Rudnytskyy Pavlo, Hemmer Jan

Vedoucí mužstva: Funda Ludvík

Góly : 8" - Plachý, 12" - Plachý, 31" - Plachý, 36" - Beránek, 59" – Plachý, 70" - Plachý

K prvnímu mistrovskému utkání nastávající sezóny 2023-24 jsme zajížděli do Roudnice nad Labem, kde jsme se za jemného deště na pěkně upraveném pažitu bězděkovského hřiště utkali s hráči z místní farmy VOŠ a SOŠ. Chtěli jsme v tomto zápase navázat na naše vítězná utkání, jenž kluci sehráli v přípravném období a postupně se tak v nastávající sezóně ucházet a přední místa v tabulce krajského přeboru, případně se tak navrátit i do divize. Z předchozích ročníků jsme však věděli, že roudnický mládežnický fotbal má svoji kvalitu a proto trenéři před utkáním naše kluky nabádali, aby nic nepodcenili a soustředili se jen a jen na svůj výkon a „makali" od první minuty až do konce...

Tento úkol naši kluci „do puntíku" splnili, přičemž hned od prvního hvizdu udávali tempo celému utkání. Již v 9.minutě utekl po pravém křídle David Grafek, přesně nacentroval na hranici velkého vápna Martinovi Foretníkovi, jehož „pumelenici" brankář domácích pouze vyrazil a Jirka Plachý si již poradil s tím, jak dostat míč do sítě, čímž jsme tak vedli 1:0. Ve 12.minutě pak utekl z pravé strany David Šos, dal střílený centr do malého vápna, kde se opět nemýlil Jirka Plachý a vedeme tak 2:0. Naši kluci však i nadále makali, hráli důrazně a snažili se napadat soupeřovu rozehrávku. V 31.minutě se nám tak opět podařilo vsítit další gól po důrazném presu domácího gólmana Davidem Grafkem a následnou dorážkou na 3:0 od Jirky Plachýho. V závěru prvního poločasu se nám pak podařilo vstřelit další branku na 4:0, jenž padla po pěkném centru od Davide Šose na hlavu Jardy Beránka, který krásně přeloboval domácího gólmana. K průběhu prvního poločasu však bylo k vidění i mnoho dalších pěkných individuálních, ale i kombinačních akcí, jenž bohužel gólem neskončily, přičemž utkání se hrálo na obou stranách ve svižném tempu. 

O přestávce jsme si v kabině řekli, že i nadále budeme makat a pokusíme se vstřelit další góly a poté postupně prostřídáme, aby si zahráli i ostatní kluci z lavičky. V 59.minutě se nám tak podařilo vstřelit další gól, jenž již na naší půlce pěkně rozehrál David Šos, který křížným centrem našel Dušana Kubra, ten posunul na Nafaela Galena, který se chytře uvolnil, odcentroval a našel ve vápně našeho „snajpra" Jirku Plachýho, který zavěsil míč do soupeřovi branky a vedli jsem tak již 5:0. Utkání se pak již hrálo zcela v režii našich kluků, i když roudničtí kluci se nijak nevzdávali a snažili se nám dát gól. V několika nebezpečných akcích nás proto musel podržet i náš gólman Kuba Vorlíček. V 70. minutě pak pečetil svůj dnešní výkon Jirka Plachý, který po pěkném centru z pravé strany od Dušana Kubra opět skóroval, čímž jsem tak vedli 6:0. Poté naši trenéři naše řady postupně prostřídali a dali tak šanci i mladším klukům, jenž pravidelně nastupují v kategorii U17, aby se „otrkali". V 80. minutě se pak podařilo dát našemu soupeři alespoň čestný gól, resp. jsme si dali nešťastného vlastňáka, čímž tak dnešní utkání skončilo konečných 1:6. 

Na závěr je proto potřeba našim klukům za dnešní předvedený týmový výkon poděkovat a popřát jim, aby se jim i nadále dařilo hrát tímto způsobem i v dalších zápasech.

Radomír Grafek