3. mezinárodní turnaj

Mezinárodní fotbalový turnaj nejmladší přípravky U7 dne 27. 2. 2022

V neděli 27. 2. 2022 byl naším klubem organizován v městské hale mezinárodní turnaj pro nejmenší naděje – pro ročníky 2015/ 2016.

Formát turnaje byl přizpůsoben těmto hráčům – hrálo se 3 proti 3 v poli na 4 branky, aby hráči mohli vybírat směr útoku a byli motivováni ke vstřelení co nejvíce branek. V městské hale byla takto postavena 3 hřiště vedle sebe. Turnaje se zúčastnilo 11 týmů z 6 klubů.

Lokomotiva Česká Lípa – 2 týmy, Luzycka Akademia Sportu Zgorelec – 2 týmy (PL), Junior Děčín, Benešov nad Ploučnicí, Arsenal Česká Lípa, AP Granica Bogatynia (PL) a domácí FK Varnsdorf poslal do hry 3 týmy.

Týmy byly rozlosovány do 2 skupin, kdy hrál každý s každým 15 minut. Jelikož se hrálo na 3 hřištích zároveň, byl čas věnován v maximální možné míře hře. Do výsledků turnaje se započítávaly vstřelené branky každého týmu. Po sečtení nastřílených branek byly mezi nejúspěšnějšími týmy jednoznačně Luzycka Akademia sportu, následně LOKO Česká Lípa a domácí FK Varnsdorf.

Hala praskala ve švech, turnaj navštívilo mnoho rodičů, kteří vytvořili skvělou atmosféru!

Za pořadatele
Martin Hamada
šéftrenér mládeže

od trenérů z Polska: „Neděle byla ve znamení první zahraniční cesty našeho mladého týmu! Díky pozvání našeho spřáteleného klub FK Varnsdorf z ČR, jsme měli možnost zúčastnit se mezinárodního fotbalového turnaje ve formátu 3v3 na 4 branky. Dva týmy ŁAS ukázaly, že trénování dětí v Lužické akademii děláme dobře! Počet přes 100 vstřelených branek znamenal, že úsměv z tváří dětí nezmizel ani na vteřinu! To je v dětském fotbale to nejdůležitější! Na skvěle zorganizovaný fotbalový turnaj budeme dlouho vzpomínat!“

od tatínka Petra Svobody: „Opět krásný a vydařený turnaj, u kluků bylo vidět nasazení a bojovnost!. Jde vidět že s klukama odvádíte super práci a začíná se to projevovat i ve hře, takže trenéři palec nahoru!“