Adam Richter – dovolenou strávím s rodinou

Adam Richter má za sebou první rok v 2. lize. A může být se svými výkony spokojený. Tým několikrát podržel, vychytal 2 penalty, ale zažil si i slabší chvilky. V uplynulém ročníku FNL obsadil 3. příčku v počtu vychytaných nul. Celkem si jich připsal 8. V sezóně nastoupil do 22 zápasů, odehrál 1980 minut, obdržel 20 gólů a 3 žluté karty.

Jak jste spokojený se svými výkony v uplynulé sezóně?
Myslím si, že můj první rok ve 2.lize můžu hodnotit pozitivně, byl to pro mě posun i nové zkušenosti. Je těžké sám sebe hodnotit, když v tabulce jsme nebyli tak úspěšní, jak jsme chtěli.

Který zápas se vám povedl a který naopak?
Troufám si říct, že nejlepší zápas sezóny jsem měl ve Vlašimi, tam se to sešlo všechno tak, jak mělo. Něco jsem chytl, něco mě trefilo (smích). Naopak zápas v Blansku byl remízový. Tam se mi to moc nepovedlo, inkasoval jsem ze 2 standardních situací a to si musím pohlídat, jsem rád, že jsem klukům ty body pak mohl vrátit v zápase s Vlašimí.

S konečným umístěním nemůžeme být spokojeni, v čem dle vás byl problém?
Tak jak už jsem říkal, chtěli jsme být v tabulce kolem 7. místa , ale je to těžké, když doma nevyhrajeme a někdy nevystřelíme ani na bránu. Nešlo nám to dopředu. Nemůžu upřít, že bychom se nesnažili, ale prostě nám to tam nepadalo. Věřím, že od příští sezóny se to zlomí a budeme doma bodovat.

Takže budete ve Varnsdorfu pokračovat i další sezonu?
Měl jsem sezení s p. Gabrielem a p. Peltou a domluvili jsme se, že když stabilně chytám, bylo by škoda něco měnit. Takže bych měl pokračovat a porvat se s týmem o nějaký úspěch.

Jak strávíte 3 týdny volna?
Teď se ještě tak 5 dní budu udržovat a pak úplně vypnu. Budu s rodinou. Přes rok je vůbec nevidím, tak teď s nimi budu trávit hodně čas. Plánuji s kamarády dovolenou, takže odpočinku a plánu mám dost. A až se vrátím, tak se pomalu začnu připravovat na začátek sezóny.

Trenér Drsek o Adamovi: “ Když jsem přišel k týmu, tak Adam nebyl v ideálním rozpoložení. Bojoval s tím, že mu v Jablonci končila smlouva a v hlavě řešil její prodloužení. Nebyl nastavený na chytání, proto v brance začal na jaře Vaňas. Pak se to změnilo, Adam byl hlavou tam, kde měl být. Paradoxně se mu první zápas v Blansku moc nepovedl, obě branky šly za ním. Potom ale ukázal kvalitu.“