Ani pátý zápas 3 body nepřinesl

Vedení se nám nepodařilo udržet. a ve 22. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY jsem s Jihlavou pouze remizovali.

FK Varnsdorf – FC Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)

Branky: 72. Schön – 81. Vedral

žluté karty: 30. Hasil (VDF) – 88. Selnar (JIH)

FK Varnsdorf: A. Richter – M. Richter, Kouřil (C), Hasil – Macháček, M. Kubista, Lehoczki, Ondráček (56. Šimon), Daniel Novák (88. Zbrožek) – Schön (79. Kazda), Velich (56. Kocourek).
Náhradníci: Vaňák – Minsung, Šimon, Kazda, Zbrožek, Pajkrt, Kocourek.

FC Vysočina Jihlava: Lancman – Peřina, T. Vlček, Pojezný, Křišťál – Červ, Lacko (C) (84. Chocholatý) – Patrák (90+2. Křivánek), Klobása (77. Selnar), Ritter (77. Shudeiwa) – Vedral.
Náhradníci: Číž – Štefánek, Selnar, T. Svoboda, Křivánek, Shudeiwa, Chocholatý.

Rozhodčí: Dubravský – Vodrážka, Poživil

Středeční zápas Varnsdorfu s Jihlavou přinesl souboj týmů ze spodní poloviny tabulky. Tomu odpovídala také předvedená hra především v prvním poločasu. Ten byl plný nepřesných přihrávek a nedovolených zákroků. Za pětačtyřicet minut si jedinou střelu, ještě k tomu mimo tři tyče, připsali hosté ve dvacáté minutě. O deset minut později si Hasil vysloužil žlutou kartu poté, co ostře zastavil Patráka.

Do druhé půle vstoupila obě mužstva aktivněji. Hra se zrychlila a zpřesnila, čemuž dopomohli i střídající hráči. Pavel Drsek, trenér domácích, posílil především záložní řady. A byl to právě Kocourek, který stál za většinou akcí svého týmu. S první střelou v druhém poločase ale přišli hosté. Patrák v 61. minutě zkusil přízemní střelu, ovšem minul o půl metru. Podobnou střelu předvedl na druhé straně Lehoczki, ale ani jeho pokus nebyl úspěšný.

Jako blesk z čistého nebe přišla gólová situace Varnsdorfu v 73. minutě. Kubista dostal míč do běhu na levé straně hřiště a přihrávkou pod sebe vybídl Patrika Schöna, který střelou do protipohybu otevřel skóre utkání a prolomil střelecké trápení svého týmu.

Klub ze Šluknovského výběžku se však z vedení radoval pouze deset minut. Rychlá akce Jihlavy v 82. minutě skončila vyrovnávací brankou. Filip Vedral si nalezl míč na hranici rohu pokutového území a tvrdou střelou propálil Richtera.

Varnsdorf tak ani na pátý pokus nevyhrál a v tabulce se propadl na jedenácté místo s pětadvaceti body. Jihlava zůstává devátá s body sedmadvaceti.

fnliga.cz