Čekání na první výhru trvá, Varnsdorf srazila špatná první půle

FK Varnsdorf ve 4. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY podlehl pražské Dukle 3:4 a v nové sezóně stále čeká na vítězství.

Domácí udeřili hned z první akce zápasu, když se po centru z pravé strany v pokutovém území nejlépe zorientoval Štěpán Šebrle a otevřel skóre. Tragický vstup Varnsdorfu do utkání potrestal o deset minut později Jakub Zeronik, který si tváří v tvář Vaňákovi poradil a zvýšil vedení domácích. Dukla byla i nadále aktivnějším celkem, který prakticky hrozil z každé akce. V pětadvacáté minutě si Jakub Barac po autu zpracoval míč a utaženou střelou k přední tyči zvýšil na rozdíl tří branek.

Varnsdorf navzdory vývoji zápasu nesložil zbraně a zkusil utkání zdramatizovat. Z první větší akce udeřil Filip Firbacher, který si ve vápně našel propadlý míč a přesně ho uklidil do horní poloviny brány. Pražané ale záhy odpověděli, když ještě před odchodem do kabin podruhé udeřil Štěpán Šebrle.

Miroslav Holeňák udělal do druhého poločasu dvě změny v sestavě a na hřiště poslal čerstvý vítr v podobě nigerijských hráčů, kteří hru oživili. Po hodině hry se k míči opět dostal Filip Firbacher, jenž se otočil kolem domácího obránce a překonal Šťovíčka.

V nastaveném čase upravil skóre na rozdíl jediné trefy Ladislav Dufek, který z hranice malého vápna vykřesal naději na zisk jednoho bodu. V posledních vteřinách se totiž do míče razantně opřel Martin Kouřil, jehož povedená stela jen těsně minula tři tyče. Svěřenci Miroslava Holeňáka tak v nové sezóně stále čekají na první vítězství.

OHLASY TRENÉRA

Miroslav Holeňák (FK Varnsdorf): „V prvním poločase jsme podali nejhorší výkon za mého působení u týmu. Byli jsme ustrašení a soupeři jsme prakticky nabídli vedení, které mohlo být ještě vyšší. Hráči Dukly hráli velmi dobře. O přestávce jsme hráče trochu netradičním způsobem namotivovali a druhá pětačtyřiceti minutovka už byla z naší strany o dost lepší. Bohužel na víc, než na kosmetickou úpravu výsledku, to nestačilo.“

FK Dukla Praha 4:3 FK Varnsdorf

Branky: 2′ Šebrle, 12′ Zeronik, 25′ Barac, 40′ Šebrle – 31′ Firbacher, 61′ Firbacher, 90+2′ Dufek

Sestava FK Dukla Praha: Šťovíček – Ullman, Hašek, Peterka, Ludvíček – Kozel (90+3. Jeřábek), Barac – Moulis (67. Douděra), Matějka (80. Škoda), Šebrle (80. M. Červenka) – Zeronik (67. Špatenka).
Sestava FK Varnsdorf: Vaňák – Kouřil, Kubista, Švanda – Ambler, Kříž, Michal (87. Penc), Zálešák (46. Osaghae), Gembický (46. Omon) – Stránský (65. Dufek), Firbacher (77. Plachý).

Foto FK Dukla Praha