Dominik Gembický: Musíme tomu jít naproti, makat a věřit

Čtyřiadvacetiletý záložník Dominik Gembický přišel před sezónou na hostování do Varnsdorfu ze Slovanu Liberec. Ve žlutém dresu má na svém kontě zatím jednu branku.

Dominiku, jak hodnotíte utkání s Vyškovem?

Myslím, že výkon můžeme hodnotit kladně. Bohužel výsledek zase nevyšel. Je na nás deka a ten „nahoře“ nám moc nepřeje, jinak si to nedokážu vysvětlit. Sedmdesát minut hrajeme dobrý zápas s prvním týmem tabulky, konečně skórujeme a pět minut na to si dáme vlastní gól. Od začátku jsme věřili, že to zvládneme. Všichni na hřišti to ukázali a dali do toho sto procent. Chybí tomu „jen“ prolomit prokletí a získat konečně tři body.

Co bylo příčinou inkasovaného gólu?

Abych se přiznal, ani nevím, co se stalo mezi Káčkem (pozn. redakce – Martin Kouřil) a Vaňasem (pozn. redakce – Martin Vaňák), ale nejspíš tam bylo nedorozumění v komunikaci. A bohužel to dopadlo smolně. Chyba byla taky v tom, že jsme byli dost pasivní oproti tomu, co jsme chtěli hrát. Díky tomu přišel balón do vápna, z kterého to celé vzniklo.

Týmy před námi naštěstí také příliš nebodují a odstup se nezvětšuje.

Jak už jsem říkal, hrajeme dobré zápasy a myslím, že v několika zápasech jsme měli brát více bodů. Je tam asi určitá nezkušenost, ale i smůla v obdržených gólech. Všichni ale cítíme, že se zlepšujeme. Je to vidět i v trénincích. Není za námi ani půlka sezóny. Věřím, že stačí naskočit na vítěznou vlnu a můžeme brzo šplhat tabulkou nahoru. Jen dál makat, jít tomu naproti a věřit.

V zápasech jste hodně vidět, disponujete rychlostí, pokryjete si míč a posíláte do vápna jeden centr za druhým. Je tedy největší problém zakončení?

Ano, myslím že nás nejvíc trápí finální fáze. Ať už dostat tam kvalitní přesný centr, nebo když ho tam pošleme, tak dravost a klid v zakončení. Je hrozně moc situací, které by měly skončit gólem, ale my kolikrát ani nezakončíme.

Je před námi další domácí zápas. Přijede Jihlava.

Příprava na soupeře probíhá standardně, ale chceme se soustředit hlavně na sebe. Důležité bude zopakovat výkon ze zápasu s Vyškovem, poučit se z chyb, hrát naši hru a každý za sebe podat maximum.