Drsek: Nabíráme sílu a hmotu

Poslední utkání v Zimní lize jsme zakončili vítězstvím nad FK Ústí nad Labem. Do jarní části nás čekají už jen dvě přípravná utkání.

Jak hodnotíte Zimní ligu?

Snažili jsme se prezentovat kombinační hrou, která nám v některých fázích zápasů vycházela více a jindy méně. I když jsme v přípravě, tak jsme chtěli uhrát v Tipsport cupu více bodů, což jsme nesplnili. Nespokojený jsem byl s proměňováním šancí v prvních dvou zápasech. Spokojený jsem s tím, jak hráči v utkáních makali. To bylo dobré.

Kdo je v klubu na testech?

Máme zde na testech Velicha, Macháčka, Kazdu a Šilhana a už jsme se rozloučili s Dominikem Zdržálkem. Jestli ještě někdo přijde se uvidí. Momentálně to v plánu není.

Co vás čeká v nejbližších týdnech? Bude probíhat nějakou formou soustředění?

V příštích týdnech budeme pracovat dále na kondici, silové přípravě, taktickému propracování systému, kterým jsme se prezentovali se Slavií B a s Ústím. Soustředění pravděpodobně nebude.

Jaký je zdravotní stav týmu?

Zraněni jsou Šimon, Pajkrt oba mají svalové zranění a drobné zranění měl o víkendu Kouřil. Jinak dlouhodobě zraněný je Dominik Breda.

Vy zkoušíte na hřišti různé varianty rozestavení. Jak vám to zatím vychází?

V prvním zápase jsme hráli klasicky na čtyři obránce. Pak jsme to stáhli na tři beky. Samozřejmě je to pro tým trochu jiný styl. Od toho to musíme v přípravě vyzkoušet a nacvičit. Bohužel těch přáteláků nemůžeme sehrát tolik, jako v minulých letech. Musíme to zkusit dopilovat na trénincích. Může to být dobré ve chvílích, když budou všichni makat na sto procent.

Teď tedy budete měsíc jenom trénovat. Nemáte pro hráče nějaké zpestření?

Minulý týden jsme měli silovější přípravu. Je potřeba, aby kluci nabrali sílu, hmotu. Ale nejde o to, aby měli najednou o pět kilo víc. Ale třeba třetího brankáře, kterého tu mám, snad trpí podvýživou (smích). Samozřejmě budeme dělat hodně věcí s míčem, ale ta silová příprava je pro nás hodně důležitá.

Jak byste zhodnotil své 3 týdny ve Varnsdorfu?

Jsem spokojený jak kluci o trénincích a zápasech makají, což je pro mě hrozně důležité, protože to je základ pro to, abychom byli úspěšní. Tréninkové podmínky máme dobré a hlavně doufám, že se nám budou vyhýbat zranění.

Vy přespáváte v bytě přímo v areálu na stadionu. Jak jste si zvykl na Varnsdorf?

Máme dvoufázové tréninky, takže volného času tolik nemám. Jsem sportovní typ, takže jsem v pohodě. Že bych tady nějak cestoval? To určitě ne. Hodně nám tady nasněžilo. Na to jsem byl zvyklý v Jablonci. Tam jsem měl byt ve městě, tady je hned na stadionu. Pokud mám volný čas, trávím ho hlavně v kanceláři.