1 - 0
Celkový čas

Domů bez bodu, Zbrojovka o těsné výhře rozhodla ve druhé půli

Varnsdorfští fotbalisté podlehli exligové Zbrojovce 1:0, na branku Potočného z 67. minuty nedokázali odpovědět. Byť šance měli.

První poločas byl z obou stran velmi opatrný a příliš fotbalové krásy nenabídl. Varnsdorf se soustředil na defenzivu a snažil se udeřit z rychlých protiútoků. Jeden takový se po čtvrt hodině hry snažil zakončit Firbacher, jenže Berkovec byl u míče včas a do zakončení ho nepustil. Zbrojovka si první šanci připsala až po půl hodině hry. Granečný se na levé straně na hraně faulu zbavil soupeře a postupoval do vápna, na jeho střílený centr ale ve skluzu Hladík těsně nedosáhl.

V dalším průběhu hry měl více Varnsdorf, jenže ho srážela efektivita. Firbacher nejprve zakončoval po centru Kubisty nad branku a v závěru půle pálil z pozice mezi obránci z voleje nad branku.

Do druhého dějství vstoupila aktivněji Zbrojovka. Po hodině hry se Brňané dočkali i první obrovské šance. Pešlovi po centru vypadl míč z rukavic a domácí kapitán Řezníček měl před sebou úplně prázdnou branku, jenže v poslední chvíli mu ukopnul míč Kouřil na brankové čáře. Domácí se gólového úspěchu dočkali v 67. minutě. Po centru z levé strany sklepl Endl patičkou míč pod sebe na Romana Potočného, který tísněn obráncem vypálil z otočky přesně k bližší tyči.

FK Varnsdorf si v závěru utkání vytvořil tlak a sahal po bodu. Ale když se neujala tvrdá střela Samka na bližší tyč, ani následná dorážka či hlavičkový pokus Kouřila, všechny body zůstaly v Brně.

FC Zbrojovka Brno 1:0 FK Varnsdorf

Branky: 67‘ Potočný

Sestava FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Granečný, Endl, Šural (46. Štěrba), Koželuh (87. Divíšek) – Dav. Jambor, Mara (46. Gaszczyk), Texl – Kronus (56. Fousek), Hladík (56. Potočný) – Jak. Řezníček.
Sestava FK Varnsdorf: Pešl – Ambler (82. Omon), Kouřil, Kubista, Zálešák – Kříž, Samko – Stránský (82. Rudnytskyy), Dufek (60. Gembický), Michal (73. Osaghae) – Firbacher (73. Hodek).

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Luděk Klusáček (FC Zbrojovka Brno): „Přijel k nám soupeř, před kterým jsem hráče důrazně varoval, protože k němu mám obrovský respekt. Klobouk dolů před prací trenérů a hráčů v podmínkách, ve kterých to ve Varnsdorfu skládají. Svými výkony určitě nepatří na spodek tabulky. To se dnes potvrdilo, nebyl to jednoduchý zápas a soupeř nás v první půli trochu přehrával. Ve druhé půli se nám podařilo děj utkání obrátit, dostali jsme se do tlaku, přišly šance a podařilo se nám skórovat. V závěru jsme se zase trochu strachovali o vítězství, naštěstí jsme to zvládli a jedeme dál na vítězné vlně. Nemohli jsme mít jiný cíl než zápas zvládnout, situace na čele tabulky se tím srovnala. Je toho před námi spousta, ale pomalinku se nám daří mazat ztrátu z úvodu soutěže. Teď nás čeká reprepauza, musíme se uzdravit, potrénovat a připravit se na Jihlavu.“

Miroslav Holeňák (FK Varnsdorf): „Bohužel jedeme pořád podle stejného scénáře, kdy herně zápas zvládneme, ale výsledkově ne. V prvním poločase jsme soupeře nepustili do šance, naopak jsme byli nebezpečnější my. Ale chyběl tomu gól. Ve druhé půli nás soupeř začal přehrávat, ale když už to vypadalo, že tlak ustojíme, tak jsme inkasovali. V závěru jsme se pokoušeli o vyrovnání, ale zůstalo jen u náznaku nebo neproměněných možností. Je to velká škoda, protože za výkon by si kluci alespoň bod zasloužili, ale ve finální fázi nám to dnes drhlo. A bez vstřeleného gólu to nejde.“