2 - 1
Celkový čas

Pohárový konec! Kladno o svém postupu rozhodlo v poslední minutě

Trápení varnsdorfských fotbalistů pokračuje. Ve druhém kole domácího poháru nestačili na divizní Kladno. To o své výhře rozhodlo v poslední minutě zápasu.

Sedm stovek diváků se poprvé radovalo už po dvaceti minutách hry, kdy se po pěkné akci prosadil domácí Eichler. Varnsdorf poté převzal otěže, dostával Kladno pod tlak, vyrovnat se mu ale podařilo až ve 38. minutě po střele Podzimka.

Rozhodující moment zápasu přišel krátce po změně stran. V 56. minutě zahrávali svěřenci Miroslava Holeňáka pokutový kop, jenže pokus Martina Kouřila senzačně lapil připravený Cimrman. Varnsdorf byl i nadále aktivní, dvakrát dokonce orazítkoval břevno. Slibnou šanci měl i domácí Hampl, který šel sám na Vaňáka, ale neuspěl.  Mrzet ho to ale nemuselo, neboť v poslední minutě utkání naservíroval míč na Šnobla, který zařídil kladenský postup – 2:1. Varnsdorf sice dokázal srovnat v nastavení, ovšem pomezní rozhodčí signalizoval ofsajd.

SK Kladno 2:1 FK Varnsdorf

Branky: 20‘ Eichler, 90‘ Šnobl – 37‘ Podzimek

Sestava SK Kladno: Cimrman – Houha, Rendla, Hrubeš (90. Holub), Kolářský – Hampl, Borák, Slabý (46. Kafka), Eichler – Pihrt (76. Blažek) – Šíma (65. Šnobl).
Sestava FK Varnsdorf: Vaňák – Simon, Kouřil, Kubista, Zálešák – Michal, Osaghae (46. Dufek) – Rudnytskyy (46. Samko), Podzimek (61. Firbacher), Gembický (72. Ambler) – Hodek (61. Kříž).

HODNOCENÍ TRENÉRA

Miroslav Holeňák (FK Varnsdorf): „Utkání se mi hodnotí velmi špatně. Je to pořád dokola. Máme šance, neproměníme dokonce penaltu a z ojedinělých šancí soupeře inkasujeme. Dnes se na kluky ale zlobím z jiného důvodu. Hráči Kladna dali do zápasu víc srdíčka. To rozhodlo. Je to pro mě neakceptovatelné. Takhle se Varnsdorf prezentovat nebude a bylo to naposled! Za dnešní výkon a výsledek se fanouškům omlouvám.“