FK Varnsdorf U19  – FK JUNIOR Děčín          4:3     (3:2)

Sestava : Vorlíček – Kucer, Vambera, Funda (K), Beneš J., Foretník , Dostál, Kubr, Grafek,  Abrt, Plachý

Střídání : Šos, Marciňák, Galeno Dos Santos, Vejrostek

Trenéři : Rudnytskyy Pavlo, Jan Hemmer

Góly :  9“ – Kucer (PK), 34“ – Foretník, 44“ – Plachý, 50“ – Plachý

Ve čtvrtek odpoledne jsme sehráli na domácím pažitu naší dvojky další mistrovské utkání a to s týmem FK JUNIOR Děčín pod vedením našeho bývalého úspěšného fotbalisty Petra Voříška. Tento tým se před dnešním utkáním nacházel na 2.místě v tabulce, resp. o stupínek nad námi a tudíž nebylo z naší strany  radno nic podcenit, ale naopak se na tento zápas namotivovat a koncentrovat tak, abychom toto utkání vyhráli a umístění v tabulce tím změnili. Do utkání proto naši kluci vlétli jak uragán a rychlou rozehrou do křídla si hned v úvodu utkání vytvořili slibnou akci, jenž ještě gólem neskončila. Bohužel několik minut poté se našemu soupeři podařilo vstřelit gól po naší chybě v rozehrávce ve středu hřiště a prohrávali jsme tak 0:1. Naše kluky však obdržená branka nijak nezlomila a makali dál a vytvořili si  tak několik slibných brankových příležitostí. Utkání se však hrálo ve vysokém tempu a nasazení, přičemž náš dnešní soupeř patřil k těm možná nejlepším týmům, jenž u nás kdy hráli. Náš výkon byl poté odměněn odpískanou penaltou za ruku ve vápně, kterou s přehledem proměnil Filip Kucer, čímž tak bylo vyrovnáno na 1:1. I náš soupeř si však vytvořil několik brankových příležitostí, jenž však vždy naše obrana odvrátila nebo nás v několika momentech podržel i náš gólman Kuba Vorlíček. Bohužel na střelu z velkého vápna, které opět předcházela ztráta míče ve středu hřiště při naší rozehrávce, nestačil a prohrávali jsme tak 1:2. Naši kluci však makali stále dál, presovali, ale snažili se i kombinovat, otáčet hru, držet míč na svých kopačkách a rychlými průnikovými přihrávkami se dostat na dostřel soupeřovi branky. To se nám v druhé polovině prvního poločasu podařilo, kdy po „krásné pumelenici“ z 20-ti metrů z kopačky Martina Foretníka  bylo vyrovnáno na 2:2. Našeho soupeře pak tato branka „trochu bolela“ a ve hře polevil. Naopak to byli naši kluci kdo nyní v utkání dominovali a byli tím „na koni“, přičemž v závěru poločasu pak vstřelil naší další branku Jirka Plachý a vyhrávali jsme tak 3:2.

Do druhého poločasu opět naši kluci vlétli s tím, že chtějí dát rychle další branku, našeho soupeře tím zlomit a převzít tak otěže nad celým utkáním. O to se pak postaral Jirka Plachý, který po pěkné individuální akci prostřelil hostujícího gólmana a vyhrávali jsme tak 4:2.  Utkání se poté přelévalo ve stejném duchu z jedné strany na druhou, přičemž k vidění byly pěkné kombinační akce. Síly však klukům postupně na obou stranách docházely, přičemž naši trenéři tak dali šanci i klukům z mladších kategorie U15, čímž se v těchto utkáních otrkají a naberou tak zkušenosti do dalších zápasů. Bohužel jsme poté obdrželi další gól do naší sítě, čímž náš soupeř snížil na skóre 4:3. Tento stav již však naši kluci do konečného hvizdu rozhodčího udrželi, zápas tím předvedeným výkonem dovedli do vítězného konce a mohli si tak v kabině vychutnat radost z vítězství a zazpívat si tak společně v kabině pokřik : „Teče voda z javora…, ale i cigi-caga-cigi-caga-hej-hej-hej – kdo je nejlepší – SLOVAN…

Poděkování na závěr pak patří  nejen našim klukům a trenérům, ale i našim věrným fanouškům, příznivcům a rodičům, kteří chodí naše kluky pravidelně povzbuzovat.