3 - 4p
Celkový čas

Mladší dorost nezvládl penalty

FK Varnsdorf U17  – TJ Sokol Srbice/Modlany         3 : 3  ( 2 : 2 )   penalty 3 : 5

Sestava : Salay – Kolář, Funda, Galeno, Langer – Truchan, Scholz, Švihlík – Abrt, Grafek, Kupka

Střídání : Vejrostek, Průša, Dolník

Góly :  2“ – Grafek, 11“ – Grafek, 47“ – Langer

Další mistrovské utkání na domácí půdě jsme sehráli v sobotu dopoledne na naší dvojce, přičemž našim soupeřem byli urostlí hráči fotbalového týmu TJ Sokol Srbice/Modlany. Již při rozcvičování bylo našim klukům jasné, že je nečeká žádné lehké utkání, jelikož mnozí hoši našeho dnešního soupeře byli o dvě hlavy větší, než-li někteří naši borci. Od prvního hvizdu rozhodčího to však byli naši kluci, kteří se snažili hrát kombinační fotbal, čímž tak otupili fyzickou převahu a jednoduchou hru našeho soupeře. Hned ve 2. minutě utkání jsme tak vyhrávali 1:0 po pěkném gólu, který vstřelil David Grafek. Bohužel hned pár minut na to se podařilo našemu protivníkovi vyrovnat a tak v 8. minutě utkání bylo srovnáno na 1:1. Naše reakce na obdrženou branku pak byla téměř okamžitá, přičemž hned z další akce projevil důraz ve vápně opět David Grafek a tak jsme v 11. minutě opět vyhrávali 2:1. K vidění pak bylo mnoho pohledných kombinačních  akcí, které jsme však bohužel neuměli dotáhnout do gólového zakončení. To se nám pak do konce prvního poločasu stalo osudným, přičemž jsme v 39.minutě obdrželi vyrovnávací branku na 2:2 po naší chybné rozehrávce od gólmana na krajního beka.

Do druhého poločasu šli naši kluci s odhodláním zápas otočit ve svůj prospěch. To se hned v 47. minutě podařilo Matějovi Langerovi, jehož střela z velkého vápna proklouzla hostujícímu gólmanovi mezi nohama, čímž jsme se tak opět ujali vedení 3:2. Bohužel poté našim klukům docházely síly a ztráceli jsme tím střed hřiště, čímž se postupně dostával do hry náš soupeř. Svoji aktivitu a důraz pak završil vyrovnávací brankou již v 50.minutě na 3:3. Tento stav utkání vydržel až do jeho konce, přičemž se pak  v těchto utkáních kopou pokutové kopy. V těch však měl náš dnešní soupeř větší štěstí a tak jsme nakonec na penalty prohráli 3:5, resp. konečný výsledek utkání  skončil v náš neprospěch a to 3:4.

Našim klukům však nelze upřít snahu hrát kombinační fotbal a  míče tak pouze nenakopávali, přičemž je však potřeba, aby i nadále pokračovali  v nastaveném tréninkovém procesu a věřili tomu, že výsledky se časem dostaví, tak jako tomu nyní je u naší vítězné U19.