FK Varnsdorf si zastřílel, jabloneckému béčku nadělil šest branek

Fotbalisté Varnsdorfu si v přípravě na nadcházející sezónu poradili s rezervou Jablonce nad Nisou vysoko 6:0.

Svěřenci Miroslava Holeňáka v zápasu hraném v úmorném vedru diktovali tempo hry od úvodních minut a postupem času si vypracovávali jednu šanci za druhou. Problém s přesnou koncovou vyřešil až po půl hodině hry Filip Firbacher, který využil skvělý centr od Amblera a otevřel gólový účet. Střelec úvodní branky přidal do poločasu ještě další trefu, tentokrát se prosadil v malém vápně hlavičkou.

Krátce po změně stran rozehráli varnsdorfští standardní situaci, na jejímž konci byl Dominik Kříž, který přízemní střelou přidal třetí branku. O pár minut později se mezi střelce zapsal další novic v týmu – Jakub Hodek. Ten se nejlépe zorientoval v pokutovém území a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Po hodině hry přidal Varnsdorf už pátou branku. Skvělým presingem donutil jabloneckou rezervu k chybě v rozehrávce, čehož využil Pavlo Rudnytskyy, jenž dokázal nadvakrát propálit hostujícího brankáře. Zhruba stovka diváků tleskala posledně jmenovanému i deset minut před koncem hrací doby poté, co dokázal doklepnout míč do odkryté brány.

OHLASY TRENÉRA

Miroslav Holeňák (FK Varnsdorf): „Proti minulému zápasu, který jsme hráli v týdnu, nás výsledek samozřejmě těší. Je ale potřeba brát v potaz, že jsme hráli proti soupeři z nižší soutěže. I přesto jsem spokojený. Ukazovali jsme si věci, na kterých chceme pracovat, co potřebujeme zlepšit a kluci se to snažili přenést do zápasu. Bylo vidět, že se dnes nešetřili, i když bylo vedro. Toho přístupu si cením.

Kluci se zlepšují, pracují na sobě, sehrávají se. A to je jedině dobře, protože jsme vlastně nový tým. Uvidíme, co přinese generálka v Teplicích. Ta nám nastaví zrcadlo.“

FK Varnsdorf 6:0 FK Jablonec nad Nisou B

Branky: 26‘ Firbacher, 36‘ Firbacher, 47‘ Kříž, 53‘ Hodek, 58‘ Rudnytskyy, 80‘ Rudnytskyy

Sestava FK Varnsdorf: Vaňák – Zálešák, Kouřil, Kubista, Ambler, Michal, Samko, Stránský, Podzimek, Gembický, Firbacher. Náhradníci: Pešl, Švanda, Solomon, Simon, Kříž, Rudnytskyy, Hodek.

Sestava FK Jablonec nad Nisou B: Reiner – Malý, Svoboda, Vošahlík, Karban, Breda, Kubín, Diviš, Velich, Kubát, Gaši. Náhradníci: Kotlín, Hanzlíček, Phan, Kubík, Fidra, Jandura, Chládek, Stibor, Filip, Werani, Konda.