FK Varnsdorf zahájil letní přípravu

Fotbalisté Varnsdorfu se vrátili do tréninkového procesu pod novým trenérem Miroslavem Holeňákem a zahájili přípravu na soutěžní ročník 2022/2023. Ten začíná o posledním červencovém víkendu.

Kádr má v nové sezóně na starost Miroslav Holeňák, který téměř posledních pět let dělal asistenta v prvoligovém Liberci. Zbytek realizačního týmu zůstal beze změn. Pravou rukou trenéra je Petr Papoušek, brankáře má na starost Radek Porcal.

Varnsdorf se k prvnímu tréninku sešel v pondělí 20. června na tréninkovém hřišti „Vojenčáku“. Do přípravy se nezapojil brankář Adam Richter, který se vrátil do Jablonce nad Nisou. Lukáš Hušek je v přípravě s rezervou Sparty, Marek Bína zkouší štěstí v Liberci. V týmu už není ani Oliver Velich.

Naopak se k týmu připojili na zkoušku Denny Samko z Hradce Králové, Tobiáš Svoboda z Mladé Boleslavi, David Ludvíček z Dukly Praha, Dominik Kříž z Brna, Tomáš Majer z Mladé Boleslavi a brankář Jáchym Šerák, taktéž z Mladé Boleslavi.

„První trénink a dny v klubu jsou vždy trochu hektické. Seznamujete s hráči, přišli noví kluci. Jinak to splnilo očekávání. Věřím, že se postupně zajedeme, zklidníme a budeme se zlepšovat. První dojmy jsou ale dobré,“ kvitoval první kontakt s hráči varnsdorfský kouč Miroslav Holeňák.

První přípravné utkání je na programu ve středu 29. června proti Teplicím. Další zápasy sehrají fotbalisté Varnsdorfu proti Hradci Králové, Žižkovu, Jablonci, Mladé Boleslavi či rezervě Liberce.