FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA začíná, přijede Olomouc B

Letní přestávka je u konce a soutěžní ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY 2023/2024 startuje již o tomto víkendu. Varnsdorf do něj vstoupí nedělním domácím zápasem proti SK Sigma Olomouc B. Zápas má naplánován výkop v neděli 23. července v 17 hodin v Kotlině.

Olomoucká rezerva byla v minulé sezóně nováčkem soutěže. A nevedla si vůbec špatně. Po třiceti kolech skončila ve středu tabulky, tedy na osmém místě s devětatřiceti body. Za sebou pak nechala týmy jako Opavu či Jihlavu. Vzájemná bilance dopadla lépe pro Varnsdorf. V prvním střetnutí vyhráli Severočeši 1:0, při odvetě z toho byla remíza 1:1.

V novém ročníku se ale začíná od nuly. Premiéru na lavičce Hanáků si odbude Tomáš Janotka. Jeho mužstvo má za sebou výsledkově vydařenou přípravu, když prohrálo pouze jediné utkání, a sice hned v úvodním proti Jihlavě. Bilance rezervy Olomouce je tak 3 výhry (Prostějov, Kroměříž, Kvítkovice), 2 remízy (Žilina, Vyškov) a 1 prohra (Jihlava).

Varnsdorf prošel přes letní přestávku výraznou obměnou kádru, v přípravě se mu výsledkově příliš nedařilo. Co říká o nedělním soupeři trenér Miroslav Holeňák? „Je jedno, s kterým týmem budeme hrát. Vždycky nás čeká silný soupeř. Na jaře jsme s nimi hráli a uhráli remízu. Olomouc má mladé mužstvo, které je hodně šikovné. Příprava jí výsledkově vyšla. Věřím, že se dobře připravíme a utkání zvládneme.“

Utkání můžete přímým přenosem sledovat na Sporttotal.cz. Dokáže Varnsdorf v úvodním kole bodovat na domácím hřišti? Vsadit si můžete u společnosti Tipsport, prémiového partnera klubu.