Hušek: Jsem rád, že mě trenér nezatěžuje taktikou

Lukáš Hušek má v našem týmu za sebou první půl rok, nastoupil do 11 zápasů F:NL a vstřelil 2 góly.

Pro podzim jste si dal za cíl mít pravidelné zápasové vytížení, podařilo se?
Myslím, že vcelku ano. V poháru jsem byl v každém zápase a v lize jsem naskakoval také. Samozřejmě bych byl rád, kdybych hrál každé utkání, ale když se týmu daří nebo má trenér taktický záměr, tak to vždy respektuji a jsem rád, že se daří hlavně týmu, což si myslím, že se po podzimu povedlo.

Jste se sebou po herní stránce spokojený?
Začátek sezony byl průměrný, ale cítil jsem, že v průběhu času a vyhraností, výkony byly lepší. Samozřejmě mě mrzí nějaké výpadky, co přišly, ale celkově podzim hodnotím pozitivně.

Jak jste ve Varnsdorfu spokojený?
Jsem, kabina šlapala a jsem rád, že se tu chce hrát fotbal, i když se hodně tvrdí, že druhá liga je o bojovnosti a soubojích. Minulé sezony jsem tu nebyl, ale věřím, že jsme některými výkony potěšili i naše fanoušky, protože dáváme i hodně gólů, takže věřím, že na nás chodí rádi a budou pokračovat i na jaře.

V čem jste se pod vedením trenéra Drska za podzim zlepšil?
Jsem rád, že do mě chce trenér Drsek vštěpovat fotbalovost a neměnit můj styl hry, ale naopak ho rozvíjet a různými společnými diskuzemi se posouvat. To je pro mě velmi důležité, že mě nezatěžuje moc taktikou, ale posouvá v mém věku hlavně herní stránku.

Jaký zápas se vám povedl a jaký naopak?
Myslím, že nejpovedenější zápas jsem odehrál poslední kolo na podzim na Žižkově, kde musím ale pochválit všechny kluky, protože týmový výkon byl velmi kvalitní. Nejméně povedený doma proti Prostějovu.

Jak trávíte dovolenou? Udržujete se v kondici?
Momentálně jsem s kamarády v Egyptě na dovolené. 18.12. se vracím a postupně začnu s „přípravou na přípravu“, hlavně se trochu naběhat, příprava bude dlouhá a silová stránka se dá nahnat, ale důležité bude mít trochu běžecké kondice pro zápasy, hned z kraje přípravy.

Máte raději zimní nebo letní přípravu a proč?
Určitě letní, jsme na přírodní trávě, není potřeba se tolik oblékat, i pro tělo a svaly, úpony… je to teplo určitě lepší než zima v Česku. Ale nemám to tak, že by mi to vadilo, beru to tak, jak to je a budu se těšit hlavně na zápasy.

Jsou před námi vánoce, jak je strávíte?
Určitě doma s rodinou, mezi svátky návštěvy u příbuzných jinak celou dobu budu doma.

Pomáháte s pečením cukroví?
Nene, to nechávám na mamince, ta je šikovná a akorát bych ji překážel. Na ruční práce moc zručný nejsem.

Co budete mít k večeři, klasiku?
Ano, tradiční řízek s bramborovým salátem.

Jaký byl pro vás dosud nejlepší dárek?
Těžko říci, každý rok se najde něco, co udělá radost. Hlavní pro mě je, že si na mě někdo vzpomene a udělá mi i maličkostí radost.

Dodržujete nějaké tradice?
Nene, já jsem hlavně rád, že se všichni doma sejdeme a strávíme společně hezký čas.

Fanouškům bych popřál hlavně zdraví v této těžké době, kdy není nic jisté a krásné, pohodové svátky. Pak ať nás stále podporují a já doufám, že jim jejich podporu dokážeme splatit našimi výkony a co nejvíce body do tabulky.