Kristián Zbrožek odehrál 200. utkání v druhé lize

V nedělním zápase proti Líšni oslavil Kristián Zbrožek malé osobní jubileum. Na své konto si totiž připsal dvoustý druholigový start ve své kariéře. Své zápasy rozložil mezi tři týmy. V Hradci Králové stihl 27 zápasů, v dresu Táborska odehrál 12 utkání. Zbytek, tedy 161 duelů, odehrál ve varnsdorfském dresu.

„Je to hezké číslo. Působí to tak, že člověk něco málo odehrál. Trochu jsem to sledoval a spočítal to. Bavili jsme se o tom ze srandy s klukama. Tušil jsem, že se to blíží. Ale třeba na Rudňu  fakt nemám. Ten má přes tři stovky zápasů,“ usmál se 31letý varnsdorfský stoper.

Za dvě stovky zápasů člověk v hlavě nastřádá mnoho zajímavých vzpomínek. Dobrých i špatných. „Nejvíce vzpomínám na naši postupovou sezonu. Poslední zápas s Olomoucí, kdy na nás přišlo tři tisíce diváků. Pak nezapomenu na pohárový zápas proti Slavii, to bylo také plno. Člověk to hraje hlavně pro diváky, proto jsou tohle moje nejlepší vzpomínky. Nerad člověk vzpomíná na zápasy, kdy jsem dostal červenou kartu. Nebo třeba vysoké porážky. Nechcete na to myslet, ale v hlavě to máte,“ zdůraznil.

Kristián Zbrožek měl ve své fotbalové kariéře na zranění štěstí. „Musím zaťukat, vyhýbá se mi to. Prodělal jsem akorát dvě malé operace kolene. Pět let v kuse držím pohromadě. Občas bych si ale rád odpočinul,“ pronesl s úsměvem.

Z posledního utkání má smíšení pocity: „Zápas se mi hodnotí tak nějak všelijak. Mrzí mě to, protože si myslím, že dnes jsme ztratili dva body, protože jsme byli celkově v zápase lepší. Měli jsme více šancí a myslím si, že jsme soupeře pořádně do ničeho zásadního nepustili, ani do žádného tlaku. Byli jsme dobře nachystaní na jejich hru. Ale je škoda, že neproměníme šance, které jsme si vypracovali. Trochu nás trápí ta koncovka, ale věřím, že se to bude zlepšovat a začneme dávat více gólů. Dnes bychom si to zasloužili…“