Martin Vaňák: Chycená penalta mi pomůže, proti Vyškovu musíme být agresivní

Třiadvacetiletý brankář Martin Vaňák se po čtyřech zápasech na lavičce znovu vrátil mezi tři tyče. Odchovanec Varnsdorfu promluvil o chycené penaltě proti Prostějovu, týmu a nadcházejícím zápasu.

Martine, po několika zápasech jste se znovu postavil do branky. Jak se vám chytalo?

Je to tak, vrátil jsem se do branky a chytalo se mi dobře. Musím říct, že mi to prospělo. Týmu se nedařilo a svezlo se to semnou, tak byla potřeba to prostřídat.

Proti Prostějovu jste chytil penaltu. Pro psychiku, která teď nebude ideální, asi důležité, že?

Penalty se mi poslední dobou daří, takže jsem si na ni věřil. Měl jsem v Olomouci, kde se hrálo, obrovskou podporu rodiny, která mě motivovala. Pro psychiku je určitě dobře, že týmu umím pomoct, ale zase na druhou stranu jsme prohráli, takže se vlastně nic nezměnilo. Do dalších zápasů mi to ale pomůže, to je určitě pozitivní.

V lize stále čekáme na první vítězství. Co je potřeba zlepšit?

Na to se špatně hledá odpověď. Makáme ještě víc než před tím, bojujeme víc jako jeden tým. Spojilo nás to. Takže je spíš otázka času, kdy se to všechno sejde, abychom konečně vyhráli. Potom nás to nastartuje, o tom jsem přesvědčený.

V neděli přivítáme lídra tabulky, který za deset kol nasázel 23 branek.

Čeká nás opravdu silný a ambiciózní tým, který má zajímavé hráče z Afriky. Výhodou je, že ve druhé lize může porazit každý každého, takže musíme předvést týmový agresivní výkon, protože to jim chutnat nebude. Věřím tomu, že můžeme uspět, i když uznávám sílu soupeře.

Fanoušky v hledišti teď potřebujeme více než kdy jindy. Co byste jim chtěl vzkázat.

Ať jsou stále věrní a věří v nás. Jsme nezkušený tým, nadávky nám nepomůžou. Potřebujeme cítit jejich podporu. My jim to potom splatíme na hřišti.