MOL Cup: Postup do třetího kola zpečetil Schön

Fotbalisté Varnsdorfu zvládli i druhé pohárové kolo. Divizní Benátky nad Jizerou porazili 2:1, postupovou trefu zařídil v 83. minutě Patrik Schön.

FK Varnsdorf vstoupil do zápasu se změnami v sestavě. „Potřebovali jsme vytěžit i hráče, kteří nemají tolik příležitostí, navíc si to svou tréninkovou pílí zasloužili,“ řekl kouč Miroslav Holeňák. Jeho svěřenci od prvních minut plnili roli favorita a na branku Benátek nad Jizerou valili jeden útok za druhým. „V prvním poločasu jsme si vytvořili řadu šancí, ale trápila nás koncovka. Prosadil se až Tanko v poslední minutě. Paradoxně z jeho nejtěžší šance, kterých měl zhruba pět,“ dodal Holeňák.

Na sto šedesát diváků čekalo na druhou branku až do sedmdesáté minuty. Centr z pravé strany uklidil do sítě Jan Knobloch a bylo vyrovnáno. „V druhé půli se nám dlouho nedařilo přidat druhou branku, naopak jsme z ojedinělé akce soupeře dostali vyrovnávací gól, čímž jsme si utkání zbytečně zkomplikovali,“ kroutil hlavou varnsdorfský trenér. Sedm minut před koncem vystřelil postup pohotovou střelou zpoza vápna Patrik Schön.

„Postoupili jsme zaslouženě, byť s odřenýma ušima. Kdybychom proměnili šance v první půli, mohlo to být jednodušší. Musím ale smeknout před benáčtími, kteří podali dobrý výkon a vzdorovali do poslední minuty. Postupu si ceníme,“ dodal Miroslav Holeňák.