MOL Cup: Varnsdorf porazil Brno a pokračuje dál

Do třetího kola pohárové utkání vstoupil lépe Varnsdorf, který měl první příležitost skórovat již v páté minutě. Nabídku Rudnytského ale Dordič nevyužil, hlavičkou mířil doprostřed brány. O osm minut později mohl gólový účet otevřít Šimon, jeho pokusu ale chyběly parametry. Euforie zavládla v Kotlině ve 24. minutě. Na centr z rohového kopu se do vzduchu zavěsil Martin Kouřil a nekompromisní hlavičkou proměnil.

Brno v závěru poločasu zrychlilo hru a drželo míč častěji na kopačkách. V první minutě nastavení se navíc dočkalo vyrovnání. Po rychlé kombinační akci se z hranice šestnáctky prosadil střelou k tyči Jan Hladík.

Do druhé půle udělali trenéři po jedné změně v sestavě. Přes sedm set diváků vidělo v 59. minutě další pokus Dordiče, střelou ze vzduchu ale zamířil těsně nad břevno. Málem se potvrdilo přísloví nedáš – dostaneš. Hostující Texl mířil do šibenice, pozorný Vaňák ale vytáhl míč senzačním zákrokem na roh. V 77. minutě se Brno ujalo vedení. Po nepřehledné situaci se ve vápně nejlépe zorientoval Jakub Řezníček, jenž střelou z otočky zvýšil na 1:2. Situace vyvolala mezi domácími hráči vlnu nevole, ti se dožadovali útočného faulu. Po jednom ze soubojů totiž zůstal na zemi Richter, jenž měl krvavý šrám v obličeji. O minutu později bylo znovu vyrovnáno, malá domů Matěje Hrabiny skončila až za brankovou čárou – 2:2. Jelikož základní hrací doba skončila nerozhodně, šlo se do prodloužení hrané na 2×15 minut.

První část prodloužení začal lépe Varnsdorf. Ten si hned v úvodu vytvořil tlak, který zužitkoval v 97. minutě. Centr z levé strany propadl až k Ondřeji Kocourkovi, který míč do sítě uklidil kuriózně hrudí. O dvě minuty později mohlo být ještě veseleji. Tečovaný centr Richtera skončil na břevně. Stoprocentní šanci pak zahodil Dordič, který ve sté minutě hlavičkou rozvlnil boční síť.

Do druhé poloviny prodloužení udělalo Brno dvě změny v sestavě. Pozorná obrana Varnsdorfu ale hosty k zakončení nepustila. Pomyslný hřebíček do rakve přidal ve 115. minutě Patrik Schön, který po kombinaci s Velichem zvýšil do odkryté brány na 4:2. Varnsdorf v poháru pokračuje dál a je v osmifinále.

FK Varnsdorf: Vaňák – Richter M., Kouřil, Hušek, Heppner – Bláha, Ondráček (68. Lauko) – Rudnytskyy (C) (68. Schön), Dordič (118. Breda), Pajrkt (46. Kocourek (116. Zbrožek)) – Šimon (68. Velich)

FC Zbrojovka Brno: Floder – Štěrba (95. Černín), Kryštůfek (37. Hrabina), Hlavica – Fousek (46. Rogožan), Bariš, Texl (106. Sedlák), Moravec – Hladík (110. Matula), Řezníček (C), Štepanovský (106. Lacík)

Branky: 24. Kouřil, 79. Hrabina (vla.), 97. Kocourek, 115. Schön – 45. Hladík, 77. Řezníček
Karty: 75. Hušek (VDF), 77. Kouřil (VDF), 108. Vaňák (VDF) – 26. Kryštůfek (BNO), 54. Rogožan (BNO), 56. Hladík (BNO), 104. Texl (BNO)