Na první mistrák jsme připraveni

O tomto víkendu se rozběhne jarní část FORTUNA NÁRODNÍ LIGY. Jak je připravený náš tým?

„Máme co zlepšovat. Je potřeba, aby po zisku míče nepřišla rychlá ztráta. Druhá věc, co nás trápí, je proměňování šancí. To nás v přípravě zlobilo,“ pravil Pavel Drsek, trenér druholigového FK Varnsdorf. Jen pro pořádek. V šesti přípravných zápasech dal tým z Kotliny pouze pět branek.

Co je potřeba zlepšit?
Jednoznačně se musíme vyvarovat rychlých ztrát po zisku míče. To musíme hodně zlepši. Chceme držet víc míč na svých kopačkách. Když máme míč, tak hned honem, honem…buď se dostaneme to těžkých pozic, nebo to zahrajeme nepřesně a míč dáme soupeři. Druhá věc, co nás trápí, je proměňování brankových šancí. Tam se musíme taky hodně zlepšit.

Zimní příprava se blíží ke konci. Jaká podle vás byla?
Je to ošidné. Teď můžu být spokojený, ale přijde první mistrák a může být všechno jinak. Jsem rád, že jsme měli kde trénovat. To bylo důležité. Hodně jsme zapracovali na síle, to je ale dlouhodobý proces. Kluci to všechno vydrželi. Super bylo, že se trénovalo ve velkém počtu. Zranění se nám docela vyhýbalo. Když někdo vypadlo kvůli covidu, tak to byl jednotlivec. Možná škoda, že nás nepostihla třeba v lednu nějaká „pozitivní“ vlna. Může se stát, že nás to třeba potká v sezóně. Snad se tomu vyhneme.

Nebojíte se, že by se druhá liga, vzhledem k současné koronavirové situaci, nerozjela?
Nemám aktuálně žádnou podobnou informaci. Na druhou stranu je v našem státě takový bordel a mění se to u nás z hodiny na hodinu…My ale používáme PCR testy, takže bychom měli být v klidu. Trochu zděšení panuje asi v hokeji, kde jedou na bázi antigenních testů.

Máte v hlavě základní sestavu, která by měla vyběhnout proti Prostějovu?
Představu máme, ale pár otazníků tam určitě je. Takže jasno úplně není, ale ta kostra týmů je daná.

Co zranění? Zmínil jste, že se vám během přípravy vyhýbala. Jak je to před startem jarní části?
Proti Hradci se nám zranil Mára Richter. Musel na šití, má tam pět, nebo šest stehů. Má pořádného moncla, vypadá jako Rocky po těžkém boxerském zápase. Pomalu začal běhat Šimon, dohromady se dostává Pajrkt. Dominik Breda v lednu podstoupil operaci kolene a nyní stále rehabilituje.

Jarní část zahájíte doma proti Prostějovu…
V přípravě jsme hráli proti druholigovým týmům. Bude to hlavně o bojovnosti. Záležet bude na terénu. Buď to musíte urvat bojovností, nebo herní kvalitou. Myslím si, že v prvních kolech se bude hlavně bojovat. Otázkou je, jak to bude vypadat u nás ve Varnsdorfu. V pátek má ještě sněžit. Uvidíme.

V přípravě jste nacvičovali jiný herní systém, než se tady hrál na podzim. Jak to vypadá?
Budeme se snažit tímto systémem hrát proti Prostějovu. Vždy je co zlepšovat, to je jasné. Proti Hradci jsme ale vypadali silnější. Hráči plnili daleko lépe taktické pokyny. Bylo tam zaujetí, které bylo podobné mistrovskému zápasu. Uvidíme, jak to bude vypadat.

Dal jste si nějaké konkrétní bodové cíle?
Samozřejmě chceme uhrát nějaké body (smích). Neřeknu vám, kolik by jich mělo být. V týdnu si sedneme s hráči a pobavíme se o tom. Chci vědět, jaké mají oni cíle. Od brankářů po ofenzivní hráče. Měli by to vědět mezi sebou. Zažil jsem to kdysi v Blšanech, něco na tom bylo. Takže rád poznám osobní cíle jednotlivých hráčů. Potom z toho něco vyplave.

Jak probíhá poslední týden před MU?
Tento týden to už bude takové ladění před prvním mistrákem, budeme se zaměřovat na taktické věci a standardní situace. Dnes (pondělí) jsme klukům,ale ještě dali Yo-Yo test, abychom si ověřili jak jsme na tom kondičně.

Jak se do týmu zapracovaly nové posily?
Každá s posil má v týmu svojí roli. Je pravda, že ne všechny se vejdou do základní sestavy, ale během jarní části se může všechno změnit.

Jaká panuje v týmu nálada?
Myslím si, že nálada v týmu je dobrá. Týmu určitě pomohlo, že jsme většinu lidí překvapili vítězstvím v poslední př. utkání v Hradci.

Jak moc bude důležité nedělní úvodní utkání s Prostějovem?
Zápas s Prostějovem bude určitě důležitý, ale to jsou všechna utkání. Prostějov je dobře vedený tým, který umí sbírat body na cizích hřištích. Přesto hrajeme doma a chtěli bychom uspět.

Kdo bude kapitánem pro jarní část sezony?
Pavlo Rudnytskyy, tady se nic nemění a měnit nebude.

V neděli přivítáma v Kotlině 1. SK Prostějov. Výkop utkání je ve 14:30.