Na závěr sezóny těsná porážka

Varnsdorf v posledním kole druhé nejvyšší fotbalové soutěže proti Opavě neudržel vedení z prvního poločasu a nakonec prohrál 1:2.

Slezané od úvodních minut diktovali tempo hry, varnsdorfská defenziva ale soupeře do střeleckých příliš nepouštěla. A když se neujala střela Schöna, jenž skončila jen těsně vedle opavské brány, dostal se ke slovu po půl hodině hry Pavel Osmančík, který si naběhl na dlouhý pas za obranu a vyběhnuvšího brankáře prostřelil.

O minutu později mohlo být srovnáno poté, co se v pokutovém území dopustil nedovoleného zákroku Kubista. Jenže Janoščín vsadil na razanci a bránu přestřelil.

V druhé půli přidala Opava na aktivitě a chrlila na Sirotníka jednu akci za druhou. Se svým pokusem uspěla až v 88. minutě, kdy odražený balón bez přípravy uklidil tvrdou střelou Jan Kadlec. Obrat dovršili Slezané v nastaveném čase, když Samuel Šigut přízemní ranou na bližší tyč prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Slezský FC Opava 2:1 FK Varnsdorf

Branky: 88´ Kadlec, 90+3´ Šigut – 35´Osmančík

Sestava Slezský FC Opava: Lasák – Cykalo, Helebrand, Janoščín (C), Kadlec – Rychlý, Omale (74. Gorčica) – Šigut (90+4. Vincour), Haitl (57. Bílek), Kopečný (74. Dostál) – Rybička (46. Rataj).
Sestava FK Varnsdorf: Sirotník – Ludvíček, Kurka, Zbrožek, Rudnytskyy (C) (59. Tanko) – Bláha, Samko (86. Kříž) – Kubista, Ondráček, Schön (70. Švanda) – Osmančík (46. Dufek, 86. Richter).