Ohlasy po utkání s Jihlavou

Asistent trenéra Petr Papoušek a trenéři Miroslav Holeňák a Ondřej Smetana hodnotili na tiskové konference zápas, ve kterém Varnsdorf doslova rozstřílel Vysočinu vysoko 7:2.

Petr Papoušek (asistent trenéra FK Varnsdorf): „My jsme začali první poločas dobře, dali jsme branku a mohli přidat další. Jihlava srovnala, naštěstí jsme šli do kabin s vedením. Po změně stran nám tam spadlo úplně všechno. Do čeho jsme kopli, to skončilo v brance. Nakonec z toho bylo sedm branek.“

Miroslav Holeňák (trenér FK Varnsdorf): „Samozřejmě jsme spokojení. Před zápasem jsme takový průběh nečekali. Ale zase tak jednoduché to nebylo. Poločas byl vyrovnaný, dali jsme tam šťastnou branku do šatny. Herně jsme byli lepší, tlačili jsme a měli další šance. Mohli jsme v poločase vést větším rozdílem. Zlomový moment přišel na začátku druhého poločasu, kdy měla Jihlava velkou šanci a mohla vyrovnat na 2:2. Zápas se mohl vyvíjet jinak. My jsme pak opravdu měli štěstí v koncovce. Do čeho jsme kopli, to nám tam spadlo. Strhli jsme to na svou stranu, byli jsme efektivní a zaslouženě vyhráli. S Petrem Papouškem a Radkem Porcalem jsme si říkali, že to byl na jaře první zápas bez nervů (smích). Vítězství si samozřejmě moc vážím.“

Ondřej Smetana (trenér FC Vysočina Jihlava): „Z naší strany ani nemá smysl utkání hodnotit. Můžu pogratulovat domácím k výkonu a výsledku. Vyhráli naprosto zaslouženě. Konečný stav hovoří za vše. Koresponduje to s tím, jak jsme nastavení a do jakého rozpoložení jsme se za pár dnů dostali,“ hlesl jihlavský trenér Ondřej Smetana.