Oulehla: Můžeme být spokojeni

Podzimní část je za námi, jak ji viděl trenér David Oulehla?

Jak jste spokojený s podzimem?
Musím říci, že bodový zisk 17 bodů je velmi dobrý, pro vstup do jarní části. Myslím, že můžeme být spokojeni s bodovým ziskem. Na druhou stranu musíme být na sebe nároční a určitě chceme být kvalitnější v herním projevu. Spokojenost panuje s obranou fází hry. V útočné fázi a s přechodem do útoku jsme měli problémy. Ukazuje to i počet vstřelených branek. Musíme si uvědomit, že s odchodem Micovčáka, Bredy a Barace odešlo hodně branek a asistencí. Tam musím určitě v zimní přípravě a z pohledu příchodu do mužstva přidat něco jiného.

Jak se hraje bez diváků?
Je pravda, že obrovské návštěvy na druhou ligu nechodí. Ale stačí, když přijde pět stovek lidí a hned je to znát. Hrát bez fanoušků prostě není ono, doufám, že se to příští rok vrátí do normálu.

Jaký zápas vás překvapil a jaký zklamal?
Tak odehrála se dobrá utkání, ten doma s Duklou byl velmi solidní, naopak zápas s Vlašimí nás hodně mrzel.

Čekal jste z posledních 3 zápasů 7 bodů?
Závěr se nám výsledkově povedl, tím jsme si vytvořili i pozici na klidné přezimování. Liga je vyrovnaná, každý může porazit každého.

Jak to vypadá s hráčským kádrem? Přijdou nějaké posily nebo naopak někdo odejde? Jak je na tom Dominik Breda?
Nějaký pohyb v kádru bude, ale určitě ne nějak velký. Nikdo nehodlá odejít. Jedině by na někoho mohla naskočit zajímavá nabídka. To zatím nepředpokládáme. Stát se to může asi u Martina Kouřila. Zatím na stole nic není. Co se týče příchodů, tak budeme hledat křídelníka nebo hroťáka. Ale nebudou to velká jména. Půjde tradičně o mladé talenty. Dominik Breda je po operaci a začne rekonvalescenci.

Překvapil vás některý z hráčů?
Opírali jsme se hlavně o týmový výkon, to nás dovedlo k 17 bodům. V závěru nám dělali radost Šimon a Kubr. Tam byl výrazný posun. Hodně nám pomohli Zbrožek, Kouřil, Hasil. Dále nám tu dorůstají další hráči. Pokud tým zůstane pohromadě, je na čem stavět.

Kdy začíná příprava? A jak bude probíhat?
Příprava začíná 5.1. Bude to klasická zimní příprava, která bude zaměřená na rozvoj fotbalové kondice, síly, technicko-taktických věcí a zapracování příchozích hráčů.

Sehrajete nějaká přípravná utkání s ohledem na to, že první liga začíná 16.1.?
Ano, čeká nás Tipsport liga, kde se utkáme s MFK Chrudim, Slavií Praha B a FK Ústí nad Labem. Potom máme německé soupeře a zase soupeře převážně z druhé ligy.

Jak jste spokojený se svým realizačním týmem?
Jsem spokojený hodně. Mám charakterní kluky, kteří se chtějí zlepšovat. Výborně nás doplňuje Zbyněk Přibyl a Milan Tajnert. Musím jim všem za celý podzim poděkovat. Tak i našim fanouškům.

V této době se do módy dostává mentální koučink, co si o něm myslíte? Názory trenérů se na něj hodně různí..
Každý hráč by měl hledat cesty, jak se posouvat dál a klást si před sebe vyšší mety. Mentální treńink je jedna z dalších součástí výkonu a pokud jí má hráč vyladěnou, tak může být úspěšný. Pokud ne, musí se posouvat a pracovat na tom. Hlava je 100% výkonu. Bez hlavy dlouhodobě talent a dovedosti nestačí.

Nyní vás čeká měsíc volna, co budete dělat?
Všechno to jelo v rychlém sledu. Budu se věnovat rodině, vlastnímu rozvoji. Mám předdomluvenou stáž, ale uvidím jestli to dopadne. Vše je teď komplikované.

Jak budete trávit vánoce?
Vánoce mám moc rád. Budeme v kruhu rodinném. Budeme se věnovat třem dětem. Máme naplánované nějaké práce na domu, tak doufám, že vyjde ještě trošku počasí. Pak se zase naplno položíme do práce.