Pavlo Rudnytskyy je opět kapitánem

Pavlo Rudnytskyy dostal letos opět důvěru a pro letošní seźonu bude kapitánem našeho týmu. Během krátké přípravy se stihl i oženit.

Jak jsi spokojený s letní přípravou? Byla opravdu netypická.

Letní příprava proběhla v rychlém sledu, měli jsme nějaké tři týdny na to, připravit se na novou sezónu, na kterou si myslím, že jsme dobře připravení.

Ty jsi se během té krátké přípavy stihl oženit…

Ano, po čtyřech letech známosti s Ksenii jsme se vzali. Svatební cestu jsme zatím nezvládli, neumožnila nám to jak situace s covidem, tak fotbal, ale jak se vše trošku uklidní určitě na ní vyrazíme. Ve Varnsdorfu jsem již strašně dlouho, zabydlel jsem se tu,  mám tu spousty kamarádů a přátel i mimo fotbal. Oběma se nám tu líbí, chceme tu zůstat a žít.

Co nové posily?

Přišlo pár nových kluků, kteří bez problému zapadli do týmu. Také se vrátil Zbroža, který nám hodně pomůže.

Jak se chystáte na derby s Ústím? Očekáváte boj jako vždy?

Tak je to první zápas, důležité bude vstoupit dobře do sezóny a ze začátku sbírat body. S Ústím to je vždycky vyhecované, nikdo nikomu nic nedá zadarmo, takže očekávám těžký zápas, který samozřejmě chceme zvládnout bodově.

Zůstáváš i pro letošek kapitánem?

Ano, dostal jsem důvěru i na letošní sezónu (smích).

Do týmu se vrátil tvůj dlouholetý kamarád Radek Porcal, tentokrát ale v jiné roli, jaké to je vidět spoluhráče v roli trenéra?

Tak s Radkem se známe strašně dlouhou dobu, jsem rád, že se vrátil zpátky. Samozřejmě to pro mě bylo ze začátku takové divné, vidět ho jako trenéra, ale nic jiného mi nezbývá než to respektovat. Myslím si, že za svoji kariéru posbíral hodně zkušeností, které teď může předat dál.