Pavlo Rudnytskyy získal UEFA A licenci

Začátkem dubna završil Pavlo Rudnytskyy studium UEFA A licence složením závěrečné zkoušky. Bylo studium náročné? Co plánuje do budoucna? To prozradil v rozhovoru.

Proč jste se rozhodl udělat si trenérskou licenci UEFA A?

Pro studium trenérské licence jsem se rozhodl zhruba před rokem, když se mi podařilo složit přijímací zkoušky. Chci se ve fotbalovém prostředí pohybovat i po konci kariéry, dělám fotbal celý život. Ale k tomu potřebuješ vzdělání.

Jsem rád, že jsem to absolvoval. Dalo mi to nové obzory, poznatky. Furt jsem na fotbal koukal jako hráč, ale teď, když jsem rok studoval, vnímám, jaké to je i z druhé strany. Z té trenérské.

Jak bylo studium náročné?

Bylo to náročný rok. Rozhodně to není o tom, že si to tam člověk jenom odsedí. Zadarmo nám to nedali. Musel jsem se na to i učit, jsem rád, že to mám za sebou (směje se).

Studium se skládá z více oborů. Anatomie, fyziologie, pedagogika, psychologie. Tohle všechno do nás dostávali. Byly to pro mě nové věci, do kterých jsem musel více zabřednout. Jsem rád, že jsem to absolvoval. Dozvěděl jsem se spoustu nových věcí, poznal nové lidi.

Chci poděkovat i klubu, který mi vycházel vstříc, podporoval mě a umožnil mi licenci vystudovat. To samé platí pro realizační tým. Jednou za měsíc za dva mě uvolnili na tři dny. Měl jsem akorát nevýhodu v tom, že jsem studoval až na Moravě, takže jsem vždycky odjel na tři dny do Olomouce, Brna, byli jsme i v Hradišti nebo Ostravě. Na cestování to bylo náročnější.

Plánujete už další kroky?

Zatím to moc neřeším. Uvidím, co bude v létě na konci sezóny. Potom si to vyhodnotíme. Zatím se chci věnovat fotbalu jako hráč a do toho trénuji dorost.