Poslední letošní turnaje v Drážďanech

Turnaj Drážďany U9

V sobotu 16.12. jsme odehráli poslední turnaj v tomto kalendářním roce.

Zavítali jsme do moderní Joynext arény v Drážďanech, kde jsme se v konkurenci 18 týmů určitě neztratili.
Týmy byly nalosovány do třech základních skupin po šesti týmech. Následné boje o umístění probíhali ve zlaté (pro první a druhé týmy základních skupin), stříbrné (třetí a čtvrté týmy základních skupin) a bronzové skupině (páté a šesté týmy základních skupin).

Základní skupinu jsme odehráli velmi dobře a mimo zápasu proti výbornému RB Lipsko jsme herně všechny soupeře přehrávali. Bohužel jsme se trochu trápili v proměňování šancí, a tak jsme sbírali jednu bezbrankovou remízu za druhou. Díky skvělé obraně jsme ve skupině dostali v pěti zápasech pouhý jeden gól, ale paradoxně tento gól v závěru utkání od domácího (pořádající) týmu Dresdner SC nás stál postup do zlaté skupiny.

Po výsledcích: Dresdner SC 1898 A – FK Varnsdorf (CZ) 1:1, FK Varnsdorf (CZ) – SC Freital 3:0, FK Varnsdorf (CZ) – RB Leipzig 0:0, FK Nerat. Byskovice B (CZ) – FK Varnsdorf (CZ) 0:0, FK Varnsdorf (CZ)- SG Weixdorf 0:0 jsme obsadili 3.místo ve skupině a hráli jsme o umístění od 7. místa.

V následné stříbrné skupině jsme třikrát vyhráli a jednou remizovali. Tyto výsledky nám nakonec stačily na konečné 8. místo v turnaji.

Výsledky stříbrné skupiny: FK Varnsdorf (CZ) – SV Gaußig 4:2, FK Varnsdorf (CZ) – FK Nerat. Byskovice A. (CZ) 2:0, FK Varnsdorf (CZ) – Soccer for Kids Dresden 1:1, FK Varnsdorf (CZ) – SV Rot Weiß Weißenfels 1:0

Sestava: Adam Bláha, Jakub Musílek, Matěj Kotiš, Petr Novosad, Zdeněk Jindra, Patrik Havel, Jakub Kotiš, Matyáš Jindřich

nejlepší střelec týmu: M. Kotiš .. 6 gólů, All Star tým turnaje: A. Bláha…2 obdržené góly/8 utkání

Celkové umístění: 1. RB Leipzig, 2. SG Dresden Striesen, 3. SC Borea Dresden, 4. Dresdner SC 1898 A., 5. BSC Freiberg, 6. VfL Halle 96, 7. Soccer for Kids Dresden, 8. FK Varnsdorf (CZ), 9. SV Gaußig, 10. FK Nerat. Byskovice A. (CZ), 11. SG Weixdorf, 12. SV Rot Weiß Weißenfels, 13. BSG Chemie Leipzig, 14. FK Usti nad Labem (CZ), 15. FK Nerat. Byskovice B. (CZ), 16. SC Freital, 17. Dresdner SC 1898 B., 18. SG Gebergrund Goppeln

Hodnocení trenéra: Všichni kluci zahráli naprosto parádně a za celý turnaj ani jeden zápas neprohráli. Velkým zážitkem pro ně byl remízový zápas proti suverénnímu vítězi turnaje RB Lipsko, který parádně odbojovali. Škoda neproměněných šancí ze základní skupiny a celkový výsledek mohl být ještě lepší.
Děkujeme organizátorům za skvělý turnaj v nádherné hale, rodičům za podporu, a kdo ještě neměl po turnaji dost navštívil vyhlášené vánoční trhy.

Matěj Kotiš, Aleš Bláha

U12 / Drážďany / 17.12.2023
Na perfektním turnaji v německých Drážďanech jsme sbírali cenné zkušenosti i zážitky:
– musíme přidat na důrazu v osobních soubojích
– Kuba Trnka v ALL-STAR-TEAMu turnaje
– rozbitý autobus na dálnici a čekání na náhradní dopravu

Byl to opravdu perný den, ale děti jsou v pořádku zpět doma u rodičů a to je to nejdůležitější!!!
Budou mít jistě na co vzpomínat!!
Tímto jsme ukončili fotbalový rok 2023
Krásné Vánoce všem
V příštím roce na viděnou!!! (bude lepší )
Trenér: Vlastimil Chod