Poslední zápas = 3 body!

16. kolo je u konce, z 8 duelů se odehrály pouze 3. Ostatní byly odloženy pro nezpůsobilý terén a v Jihlavě z důvodu Covid-19 v FK Ústí nad Labem. Náš tým prolomil prokletí venkovních utkání a ze Žižkova si odváží 3 body.

FK Viktoria Žižkov – FK Varnsdorf    0:2 (0:1)

Branky: 19. Dordić (pen.), 66. Šimon

žluté karty: 78. Kytka (ZIZ), 89. Diamé (ZIZ) – 56. Kocourek (VDF), 59. Heppner (VDF), 89. M. Richter (VDF), 90. Šimon (VDF)

FK Viktoria Žižkov: Švenger – Řezáč, Sakala, Š. Gabriel, Muleme – Sixta (67. D. Richter), Žežulka – Súkenník (46. Kytka), Batioja /C/ (58. Petrlák), Zeman (74. Diamé) – Nabijev.
Náhradníci: Myška – Kadlec, Jankovský.

FK Varnsdorf: A. Richter – M. Richter, Hušek, M. Kubista, Heppner – Bláha, Žák – Ondráček (90. Pajkrt), Kocourek (60. Lauko), Đorđić – Rudnytskyy /C/ (51. Šimon).
Náhradníci: Vaňák – Penc, Kabeláč.

Rozhodčí: Orel – Šimáček, Volf
Diváci: 570

Trenér Pavel Drsek: „Oproti středečnímu zápasu jsme byli nuceni udělat několik změn, ať už kvůli zranění nebo vykartování. Do zápasu jsme vstoupili dobře a vypracovali si několik situací, z kterých jsme mohli vstřelit gól. Poté jsme dali gól z penalty a kluci se ještě víc uklidnili a snažili se hrát fotbal i na těžkém terénu (začal padat sníh). Důležité bylo, že jsme nezalezli a tlačili na soupeře, aby nemohl nakopávat dlouhé míče dopředu. Co prošlo, to dokázali kluci vzadu uhrát konstruktivně. Jsem ohromně rád, že jsme to zvládli a posunuli se v tabulce zase o něco výše. Musím pochválit domácí, kteří perfektně připravili trávník. Doslova kulečník. Pak ale sněžilo, bylo to těžké pro obě strany.“