Představujeme nové hráče – Karel Hasil

KAREL HASIL – 13.7.1998 – stoper

Jakými kluby jste prošel?
Začínal jsem v klubu FK Louny, potom prošel mládežnickými kategoriemi FK Teplice. V druhé lize jsem působil v Táborsku, Sokolově a nyní jsem ve Varnsdorfu.

Jaké byly vaše fotbalové začátky?
Začínal jsem v 6ti letech v rodném městě Louny, tam začínaly mé první fotbalové krůčky.

Kdo vás přivedl k fotbalu?

K fotbalu mě přivedl můj táta s dědou, pamatuji si, že už od malička jsem se chodil na tátu dívat jak hraje, byl zároveň i mým trenérem.

Hrál jste vždy na postu stopera?

Jako malý jsem vystřídal více postů, ale tuším, že někdy od žákovské kategorie hraji stopera.

Jaký máte rád styl fotbalu?

Jako obránce mám rád, když je hra vzadu dobře organizovaná, samozřejmě mám nejradši, když toho soupeři moc nedovolíme a v útoku jsme nebezpeční a asi jako každý, chci stále vyhrávat.

Váš fotbalový cíl a sen?

Mým cílem je dostat se do 1. ligy a sen je zahraniční angažmá, nyní se ale soustředím na to podávat, co nejlepší výkony zde ve Varnsdorfu.
S jakými ambicemi jste přišel do Varnsdorfu?

Mé ambice jsou hrát s Varnsdorfem atraktivní fotbal, sbírat body a pokusit se o sezónu na jejímž konci si řekneme, že byla úspěšná.

Jak došlo k vašemu hostování?

O zájmu jsem se dozvěděl na konci minulé sezony, kdy mi volal trenér, že o mě má zájem, po několika dalších telefonátech jsem se rozhodl pro hostování zde.

Sokolov v druhé lize skončil. Jak se hraje, když víte, že už vlastně nehrajete o nic…jaká byla v týmu atmosféra?

Hraje se těžko, ale na druhou stranu my jsme si v Sokolově řekli, že hrajeme každý o svou budoucnost, takže jsme neřešili věci, které jsme nemohli ovlivnit. Atmosféra tam byla super a přeji Sokolovu brzký návrat, protože si myslím, že do 2.ligy patří.
V jarním kole jste Varnsdorfu dal branku, která dost vašemu nynějšímu klubu přitížila, připomněl vám to někdo z kluků?

Samozřejmě jsem si to od kluků vyslechnul a rejpli si do mě, ale to už je pryč, teď doufám, že mi tam něco padne i za Varnsdorf.
Na který zápas nejvíce vzpomínáte?

Vyloženě jeden zápas, na který bych vzpomínal, nemám. Možná si vzpomenu na první druholigový zápas proti Českým Budějovicím, rád vzpomínám také na zápasy, kde jsem dal gól (i když jich moc není ), protože to většinou znamenalo, že jsme vyhráli .

Jak vidíte utkání s nováčkem druhé ligy FK Blansko?

Bude to velice těžké utkání, Blansko dokázalo v minulém kole porazit Duklu, takže se na ně musíme dobře připravit a budeme chtít uspět!

David Oulehla:Karla jsme sledovali s panem Gabrielem dlouho. Je to silný hráč, velmi dobrý ve hře hlavou. Dobře čte soubojové situace. Má velmi dobrou rozehrávku. Je platný do obranných i útočných standardních situací. Byl o něho velký zájem a já jsem velmi rád, že ho pan Gabriel dokázal přivézt právě k nám.“

A jaký tedy byl podle vás nakonec zápas s Blanskem?

Do zápasu jsme nevstoupili dobře, nedařilo se nám kombinovat a soupeř měl hlavně v prvním poločase více ze hry, druhý poločas byl z naší strany o něco lepší, podařilo se nám vyrovnat. Bod ze zápasu musíme brát, ale víme, že máme na čem pracovat a do dalších zápasů se prezentovat lepším herním projevem