Preview: Matěj Kubista před Jihlavou

Anglický týden pokračuje zápasem 23. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V rámci něho přijede do Kotliny ve středu 19. dubna FC Vysočina Jihlava. Úvodní výkop je naplánován na 17.00 hodin.

Už ve středu 19. dubna přivítá družina Miroslava Holeňáka na domácím hřišti devátou Jihlavu. „Ve druhé lize je každý zapas těžký. Jinak tomu nebude ani v případě Jihlavy,“ uvědomuje si stoper Matěj Kubista. „Kombinační tým snažící se hrát přímočaře dopředu. Věřím, že jsme na jejich hru dobře připraveni. Na videu jsme si ukázali prvky, kterými se Jihlava prezentuje,“ dodává.

Vysočina zažila snový vstup do jarní části sezóny, když hned pětkrát po sobě bodovala. Z toho čtyřikrát remizovala (0:0 s Chrudimí, 2:2 s Karvinou, 1:1 s Táborskem, 1:1 s Opavou), jednou zvítězila (2:1 se Spartou B) a až v posledním kole proti Líšni prohrála nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.

Jihlavě budou z důvodu zranění chybět Zoubele, Soukup, Vlk či Křivánek. Naopak se do sestavy vrací Lacek a Selnar, kteří pykali za čtyři žluté karty. Na druhé straně bude Miroslavu Holeňákovi chybět urostlý stoper Martin Kouřil, který má jednozápasový trest za čtyři žluté karty.

Varnsdorf je stále na dostřel čelu tabulky. „Rádi bychom se motali v tabulce nahoře, jsou to daleko příjemnější starosti než hrát o záchranu. Chceme vyhrát každý zapas, tenhle není výjimkou,“ dodává Kubista.

Utkání bude možné sledovat přímým přenosem na Sportotal.cz. Uspějí fotbalisté Varnsdorfu před domácím publikem? Vsadit si můžete u společnosti Tipsport, prémiového partnera klubu.